Κ19 ΟΦΗ: Νίκη με ανατροπή στο Περιστέρι

ΟΦΗ | 26 Νοεμβρίου 2022, 19:26

Η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ επικράτησε με 1-2 του Ατρόμητου στο Περιστέρι για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ (1-0) στο 35ο λεπτό με σουτ του Τσαντίλα. Οκτώ λεπτά αργότερα (43′) ο Θεοδοσουλάκης με σουτ εκτός περιοχής, μετά από πάσα του Γανόπουλου, ισοφάρισε (1-1) στέλνοντας ισόπαλες τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο 58ο λεπτό οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν προβάδισμα, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη, ο Σημαντηράκης σούταρε με τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου να έχει απάντηση.

Στο 61ο λεπτό ο Φαλάταχ έκανε την ολική ανατροπή για την Κρητική ομάδα. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη και προσποίηση του Χνάρη, ο Σαουδάραβας επιθετικός έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Ήταν το δεύτερο γκολ του Φαλάταχ με τη φανέλα της ομάδας Κ19 του ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι “άγγιξαν” την ισοφάριση στο 83′, αλλά η εκτέλεση πέναλτι του Μουντέ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Μακατουνάκη.

Κ19 ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Καρανδινός, Ρολάκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Γανόπουλος (65′ Μάρα), Θεοδοσουλάκης (45′ Πιστικός), Φαλάταχ (90′ Μακράκης), Αποστολάκης, Σημαντηράκης (85′ Αδαμάκης).