Κ19: Μία ανάσα από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ

Super League 1 12 Ιουνίου 2021, 21:21

Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο ο ΠΑΟΚ, επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Η Κ19 του ΠΑΟΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κούτσια (που είχε συμμετοχή και στα τέσσερα γκολ) επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Τρίπολης στη Σουρωτή και πλέον απέχει ένα βήμα από τον τίτλο του πρωταθλητή της φετινής Super League. Βασικός ο Κουλιεράκης, για 58 λεπτά αγωνίσθηκε ο Κουτεντάκης που είχε και την ασίστ στο δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Κ19 του Ολυμπιακού επικρατώντας 1-0 του Βόλου στο Ρέντη με “χρυσό” σκόρερ τον Τσέλιο στο 20ό λεπτό. Ήταν το έβδομο τέρμα του στο πρωτάθλημα και είναι πρώτος σκόρερ των Πειραιωτών.

Η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-0 της αντίστοιχης της ΑΕΚ στο Δημοτικό γήπεδο Αρτέμιδας με σκόρερ τους Βολάκη (14′), Τουρκοχωρίτη (27′) και Σιδερά (84′). Στη νίκη της ομάδας Κ19 του ΟΦΗ επί του Απόλλωνα Σμύρνης (και μάλιστα με ανατροπή) έχουμε ήδη αναφερθεί.

Η αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής Κ19 της Super League θα πέσει το πρωί της Κυριακής με το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον Άρη. Αναλυτικά: