Κ19: Με ματσάρα ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική

Super League 1 13 Ιουνίου 2021, 18:50

Γκολ (επτά) και θέαμα στο Περιστέρι στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής. Ο Ατρόμητος επικράτησε του Άρη με 4-3 με το νικητήριο γκολ να σημειώνεται στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με γκολ του Μπουρνέλη (1-0), ενώ στο 47ο ο Τσακίρης διπλασίασε τα τέρματα του Ατρομήτου (2-0).

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 57′ με εκτέλεση πέναλτι του Τσιπούρα (2-1), αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Δαλαμήτρας διαμόρφωσε το 3-1. Οι Θεσσαλονικείς μείωσαν εκ νέου στο 71ο λεπτό με γκολ του Τζίμα (3-2) και στο 84ο έφθασαν στην ισοφάριση με τέρμα του Αλτιτζή (3-3).

Το τελικό 4-3 υπέρ της ομάδας του Περιστερίου σημείωσε στο 91ο λεπτό ο Ζούνης, ο οποίος “κρέμασε” με εκπληκτική λόμπα τον αντίπαλο γκολκίπερ προλαβαίνοντας την έξοδό του.

Συνοπτικά η εικόνα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής Κ19 της Super League: