Κ19: Ισοπαλία με Παναθηναϊκό

ΟΦΗ | 17 Οκτωβρίου 2020, 17:46

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν οι ομάδες Κ19 του ΟΦΗ και του Παναθηναϊκό στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο για την 5η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό Μπιλάλ (0-1) για να ισοφαρίσει η Κρητική ομάδα στο 42′ με αυτογκόλ όταν Σιδεράς, στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, “κρέμασε” τον Οικονομάκη διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Δοκάρι για τους γηπεδούχους στο 8ο λεπτό, με τον Μπέκου να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Οικονομάκη. Στο 12′ ο Λέλεκας σούταρε με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ, ενώ στο 17′ ο Σκέντζος έκανε το σουτ από το όριο της μικρής περιοχής, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 21′ ο Παπαδάκης σούταρε από το ύψος του πέναλτι, με τη μπάλα να καταλήγει και πάλι εκτός εστίας. Οι παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή δημιούργησαν ευκαιρίες και στο 2ο ημίχρονο, με κορυφαίες αυτή του 53ου λεπτού με το διαγώνιο σουτ του Μπέκου να περνά άουτ και στο 93′ με τον Μπέκου να αστοχεί σε τετ α τετ με τον Χανιώτη γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

Όσον αφορά στην παρουσία των Χανιωτών στο παιχνίδι, ο Μανώλης Οικονομάκης αγωνίσθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και είδε την εστία του να παραβιάζεται με αυτογκόλ. Από την πλευρά του ΟΦΗ ένα ημίχρονο (το πρώτο) αγωνίσθηκαν ο Μιχάλης Μπερικάκης και ο Γιάννης Σκέντζος.

Κ19 ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Σημαιάκης (46′ Σμπώκος), Γαϊτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης (83′ Γωνιωτάκης), Λέλεκας, Σκέντζος (46′ Μπέρκης), Μπέκου, Μπερικάκης (46′ Κορνηλάκης, 60′ λ.τ. Χνάρης).

Παναθηναϊκός (Κώστας Φρατζέσκος): Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (60′ Κούτσιας), Ρόμπι (80′ Βόσσος), Σιδεράς, Ηλιάδης (60′ Κωστόπουλος), Φρόκου, Καρβούνης (80′ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (60′ Τόρρα), Μπιλάλ, Τζαβίδας.