Κ17 ΟΦΗ: Εντός έδρας ήττα από Ατρόμητο

ΟΦΗ | 21 Ιανουαρίου 2023, 23:32

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με 3-0 από την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο γήπεδο Αλμυρού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Ε' ομίλου του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα του Περιστερίου άνοιξε το σκορ (0-1) στο 40ο λεπτό με τον Λιόση, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Μπάτου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Λιόσης νίκησε τον Κότσι 0-3), διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 55ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με σουτ εντός περιοχής έπειτα από ασίστ του Λεονταρόπουλου κάνοντας χατ τρικ.

Ο ΟΦΗ απείλησε με τους Δεσποτόπουλο (25’) και Τακάκη (30’) και Πατραμάνη (60′), αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Καλαϊτζάκης, Μπεϊνάς, Κωνσταντακόπουλος, Μπλίντο, Ντάγια, Τακάκης, Βιδιαδιάκης, Πατραμάνης (75′ λ.τ. Τσερεβελάκης), Παντερής, Δεσποτόπουλος (60′ Καστελλιανάκης).