Κ17: Εντός έδρας ήττα για ΟΦΗ από Ολυμπιακό

ΟΦΗ | 19 Σεπτεμβρίου 2020, 20:13

Με εντός έδρας ήττα ξεκίνησαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας Κ17 του ΟΦΗ στο σχετικό πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι Κρητικοί ηττήθηκαν με 4-1 από τον Ολυμπιακό στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους με τον Κουτσογούλα (0-1), με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια, στην ανάπαυλα της ημιχρόνου, διπλασιάζοντας το προβάδισμά του χάρη στο τέρμα του Σταυρόπουλου στο 36ο λεπτό (0-2).

Στο 53ο λεπτό ο Φλώκος με κεφαλιά εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Χωραΐτη για το 0-3. Οι Κρητικοί μείωσαν στο 78′ με τον Θεοδωσουλάκη έπειτα από ασίστ του Σωμαράκη (1-3), ενώ το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε από τον Γεωργίου λίγο πριν το φινάλε (86′).

ΟΦΗ: Χωραϊτης, Αμανάκης (65′ Ζαχαριουδάκης), Γεωργαλής (75′ Μακράκης), Καρανδινός, Χότζα (70′ Φανουράκης), Φαϊτάκης, Θεοδωσουλάκης, Χατζηπαράσχος (65′ Κλάδος), Σωμαράκης, Αποστολάκης, Σημαντηράκης (45′ Σαντοριναίος).

Ολυμπιακός: Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75′ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70′ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75′ Γεωργίου), Πάνου (70′ Σταράκης), Φλώκος (53′ Αρσενίδης).