Ήττα του Ρεθύμνου Futsal από τον Ηνίοχο

Ποδόσφαιρο 18 Οκτωβρίου 2020, 13:57

Παρατάχθηκε με πολλές απουσίες στα Ηλίσια και γνώρισε την ήττα από τον Ηνίοχο με 14-0 το Ρέθυμνο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Futsal Super League.

Οι γηπεδούχοι “έκλεισαν” το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 5-0 και σκόραραν άλλες εννέα φορές στην επανάληψη. Χατ τρικ σημείωσαν ο Μάντης, ο Μπάτσας και ο Δημακόπουλος. Δύο τέρματα πέτυχε ο Χουχούμης κι από ένα οι Μπεγκάι, Αλεξόπουλος.

Ήταν η πέμπτη ήττα στις έξι πρώτες αγωνιστικές για την Κρητική ομάδα (έχει και μία νίκη με 3-2 εκτός έδρας την Κόμπρα), η οποία έχει στο “στόχαστρο” άλλες αναμετρήσεις για να διεκδικήσει βαθμό ή βαθμούς.

ΥΓ. Με στοιχεία από την εξειδικευμένη ιστοσελίδα Futsal Hellas (futsalhellas.com), η οποία αποτελεί και την πηγή της φωτογραφίας του θέματος.