Ήττα του Ατσαλένιου στη Ρόδο, 3-0 από τον Ιάλυσο

Γ' Εθνική 8 Απριλίου 2017, 18:57

Με την ήττα του Ατσαλένιου στη Ρόδο από τον Ιάλυσο άνοιξε σήμερα η αυλαία της 25ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 14ο λεπτό με κεφαλιά του Φυλακούρη, ενώ σημείωσαν δύο ακόμη γκολ στην επανάληψη.

Στο 48′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με πλασέ του Δελαπόρτα, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88ο λεπτό, το οποίο κέρδισε ο Χατζηπέτρος.

Η Κρητική ομάδα είχε σημαντική στιγμή για να ισοφαρίσει στο 64ο λεπτό, αλλά το σουτ του Αμπντουραχμάνι κατέληξε άουτ. Αυτή ήταν η 5η εντός έδρας νίκη του Ιάλυσου στο φετινό πρωτάθλημα και συνάμα έβαλε τέλος στο σερί των πέντε αγώνων χωρίς νίκη.

Όλες οι υπόλοιπες αναμέτρησεις της 25ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν αύριο – Κυριακή (9/4, 16:00).

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Λιαμπότης – Λεοντακιανάκος (Αθηνών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βάκκας (Ανατολικής Αττικής)

Ιάλυσος Ρόδου (Γιάννης Κατσανίκας): Xειμωνέττος, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Αχείμαστος, Αρχοντούλης, Σταυλάς (71′ Χατζηπέτρος), Ρίκκα, Καρπαθάκης, Δελαπόρτας, Σπάρταλης(75′ Κρεκούκιας), Χατζηφούντας (83′ Μπαρμπαγιάννης).

Ατααλένιος (Βασίλης Κρασανάκης): Γιαγκόζης, Πρωτογεράκης, Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Αραβιάκης (86′ Ξυλούρης), Σταθόγλου, Σακλαμάκης (60′ Ντραγκόντι), Πετράς, Αμπντουραχμάνι, Μπουτσάκης, Γιαννόπουλος (83′ Λυδάκης).