Ήττα στο Βαρδινογιάννειο από τον Αστέρα

ΟΦΗ | 21 Ιανουαρίου 2023, 18:36

Εντός έδρας ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ, η οποία ηττήθηκε με 1-0, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Ο ΟΦΗ απείλησε για πρώτη φορά στα μέσα του ημιχρόνου, όταν ο Λυγεράκης πλάσαρε εντός της περιοχής, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να ανοίξει το σκορ. Ο Αστέρας δέκα περίπου λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ, με τον Πιέρρο να ανοίγει το σκορ, το οποίο ήταν και το τελικό. Ο ΟΦΗ απείλησε σημαντικά τρία λεπτά αργότερα με τον Γαλανό, ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια.

Στο δεύτερο μέρος οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές για τις δύο ομάδες, με τον ΟΦΗ να μην μπορεί να παίρνει κάτι από το παιχνίδι και να υποχωρεί στην 6η θέση του πρωταθλήματος με 10 βαθμούς.

ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Γαλανός, Χέιλυ, Κοζυράκης, Καινουριάκης, Πετούσης, Μάρα (40’ Χνάρης), Λυγεράκης, Αντωνακάκης (70’ Κασσαπάκης), Ασμαριανάκης (70’ Κοντόπουλος), Ντρεϊάι (60’ Ματθαιάκης).

Αστέρα Τρίπολης: Αβράμης, Μόνιος, Χριστόπουλος, Κολοσκόπης, Αργειτάκης, Μανταζέλης (77′ Κωνσταντόπουλος), Παπαευθυμίου (40′ Κικίνιας), Αναστασόπουλος, Αδάμ (45′ Κόρο), Καραπαναγιωτίδης (60′ Δουρής), Πιέρρος (77′ Ντζουβαράς)