Ηττα στο τέλος στην Τρίπολη για την Κ17 του ΟΦΗ (pics)

ΟΦΗ | 13 Οκτωβρίου 2019, 0:13

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με 2-0 στην Τρίπολη από τον τοπικό Αστέρα.

Στο 25′ ο ΟΦΗ είχε ευκαιρία να προηγηθεί με τον Λέλεκα, αλλά ο Ψεύτης απέκρουσε την μπάλα και στην επαναφορά ο Φωτιάδης αστόχησε. Πέντε λεπτά μετά ο Ψεύτης και πάλι αρνήθηκε το γκολ σε σουτ του Βασιλάκη, ενώ στο 42′ καλή στιγμή είχε για την κρητική ομάδα ο Χανιώτης επιθετικός Μιχάλης Μπερικάκης.

K17 Asteras ofi1

Στο 52′ ξανά ο Ψεύτης δεν επέτρεψε να γίνει το 0-1 σε τετ-α-τετ με τον Φωτιάδη και τελικά μετά το 80′ οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που “σημάδεψαν” δίχτυα.

Στο 83′ ο Παπαθεοδωρίδης άνοιξε το σκορ με σουτ από πλάγια θέση μετά από εκτέλεση φάουλ και στο 88′ ο Καντέλης με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

K17 Asteras ofi

Αστέρας Τρίπολης (Κώστας Μπεντεβής): Ψεύτης, Διονυσόπουλος, Στασινόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης (77′ Ρουμπιές), Αντωνάκης (85′ Καντέλης), Προύντζος, Κωστέας (65′ Φραγκιαδάκης), Ανανιάδης (46′ Ζουγλής), Μπάτσι (46′ Χριστόπουλος).

k17 Ofi

ΟΦΗ (Βασίλης Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σημαιάκης (75’ Σπυριδάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (46’ Σωμαράκης), Βασιλάκης (75’ Χαλκιαδάκης), Καφούσης, Φωτιάδης, Αποστολάκης (65’ Μπέης), Μπερικάκης (65’ Αμανάκης)