Ηττα στο Μοσχάτο (4-0) για τις γυναίκες του Αστέρα

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 9 Μαΐου 2021, 23:08

Οι γυναίκες του Αστέρας Ρεθύμνου στην πρώτη τους αποστολή εκτός Κρήτης για την Α' Γυναικών, γνώρισαν την ήττα με 4-0 από τον Οδυσσέα Γλυφάδας.

Μάλιστα το σκορ μέχρι και το 90′ ήταν στο 1-0, με τις γηπεδούχες να φτάνουν σε τρία γκολ κυριολεκτικά στις καθυστερήσεις, δίνοντας έτσι διαστάσεις στην επικράτησή τους.

Χάρη σε αυτή τη νίκη οι νικήτριες βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου με 11 βαθμούς. Αντίθετα ο Αστέρας έμεινε στους 4.

Από πάσα της Μακρή, η Καπνίση στο 33′ άνοιξε το σκορ για τη Γλυφάδα, ενώ οι Κρητικές απείλησαν από την πλευρά τους με Μανωλίτση, Τούνα, Δαφέρμου, Γουνάκη στο πρώτο μέρος χωρίς ωστόσο κάποια από αυτές τις προσπάθειες να καταλήξει στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκα διπλασίασε τα τέρματα στο 90′ μετά την ασίστ της Θέου. Στο 90+1′ η Καπνίση έγινε δημιουργός για το γκολ της Μακρή και το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 “υπέγραψε” δύο λεπτά μετά η Πλύτα.

Διαιτητής: Κοτταρά (Εύβοιας)
Βοηθοί: Βαμβακάς, Κούλης (Αθηνών)

Οδυσσέας Γλυφάδας: Βαΐτση, Τερζή, Πλύτα, Νικολάου (66′ Ζιώγα), Παπακώστα, Θέου, Στεφάτου, Καπνίση, Μπάτζακα (71′ Νίκα), Μακρή, Κόλλια

ΑΟΝ Αστέρας: Χατζηστάμου, Παπακωνσταντή (62′ Καραντωνάκη), Γουνάκη, Κιαχίδου, Δρακάκη (90+2′ Αποστολοπούλου), Κελαϊδή, Βορριά, Δαφέρμου, Μανωλίτση (90′ Κοτσίφη), Γκένοβα (62′ Καραμουσαδάκη), Τούνα (90+2′ Μαραγκουδάκη)