Ηττα με 3-0 στην Ηλιούπολη για Ηρόδοτο

Ηρόδοτος | 20 Νοεμβρίου 2022, 17:22

Την τρίτη διαδοχική ήττα του υπέστη ο Ηρόδοτος, με σκορ 3-0 από την Ηλιούπολη, στην έδρα της αθηναϊκής ομάδας.

/Bella Pizza

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού δεν κατάφερε να προηγηθεί στο 35’ με τον Φαλκάο καθώς εξουδετέρωσε τη φάση ο Χανιώτης τερματοφύλακας Κώστας Περιστερίδης και στη συνέχεια δέχθηκε το κομβικό για τη συνέχεια του αγώνα γκολ. Στο 39’ ο Βασιλείου με σουτ έξω από την περιοχή βρήκε δίχτυα για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στα 37 δευτερόλεπτα του β’ ημιχρόνου ο Μπαστακός με σουτ έξω από την περιοχή έκανε πιο… ζόρικη την κατάσταση για τον Ηρόδοτο, που είχε ευκαιρία για να μειώσει στο 51’ με τον Φαλκάο.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 59’ ο Πολίμος.

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου) – Χλεμπογιάννης (Φωκίδας)

Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Περιστερίδης, Πολίμος (84’ Κωστόπουλος), Μπουσάι, Κρητικός (84’ Ανδρέου), Μουριέλ, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης (70’ Ντίας), Τριανταφυλλάκος (77’ Κρέτση), Βασιλείου, Μπαστακός, Χέμπερτ (70’ Βάρκας).

Ηρόδοτος (Αλκιβιάδης Πλουσής): Κρόστα, Μακρυδάκης, Ροκάκης, Ζιώγας, Γρηγορόπουλος (29′ λ.τρ. Κριεζίου), Σουρνάκης (59’ Ρόσι), Μασάδο (35′ λ.τρ. Φουάσης), Μ. Χαλκιαδάκης, Φράγκος (59’ Γκίνη), Βρεττός, Φαλκάο.