Ήττα για τη Μικτή Παίδων σε ματς με 11 γκολ, τα 9 στο δεύτερο ημίχρονο!

Μικτές Ομάδες | 25 Οκτωβρίου 2017, 16:16

Δεν κατάφερε να κάνει "ποδαρικό" με νίκη στο νέο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Χανίων, που σε ένα απίστευτο σε εξέλιξη και αριθμό γκολ παιχνίδι ηττήθηκε με 6-5, στο "Kido" του Ρεθύμνου από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣΡ.

Από 4 γκολ στον αγώνα πέτυχαν Καφετζής για το Ρέθυμνο και Καστανοπουλάκης (φωτ. αρχείου) για τα Χανιά.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 3′ προηγήθηκαν με τον Θεοδοσουλάκη, για να ισοφαρίσει στο 6′ ο Καστανοπουλάκης, με το ημίχρονο να λήγει με 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν 9 γκολ (!) με τον Καστανοπουλάκη στο 48′ να δίνει προβάδισμα στα Χανιά (1-2), αλλά τον Καφετζή να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 61′. Δύο λεπτά αργότερα ξανά ο Καστανοπουλάκης με το τρίτο του γκολ έβαλε μπροστά στο σκορ τα Χανιά (2-3), για να “απαντήσει” στο 70′ ο Καφετζής για το 3-3 και να έρθει η ανατροπή ένα λεπτό μετά με τον Τσάλα (4-3).

Με “καρέ” τερμάτων ο Καστανοπουλάκης ισοφάρισε άμεσα (72′) σε 4-4, αλλά με το τρίτο του γκολ ο Καφετζής έκανε το 5-4 στο 79′. Το ματς είχε ακόμα… δρόμο με τον Πλανάκη στην εκπνοή να ισοφαρίζει σε 5-5 αλλά τον Καφετζή με το 4ο γκολ του να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις!

Ρέθυμνο (Γιώργος Λυρώνης): Δεσποτόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου, Γιαννούλης, Μελαδάκης, Καπετανάκης, Σπαντιδάκης (55′ Μουντάκης), Θεοδοσουλάκης, Φραγκιαδάκης, Καφετζής, Αλιάι, Αποστολάκης.

Χανιά (Γιώργος Μουριζάκης): Κατερουδάκης, Σούλκε, Τσάλα, Σκουλάς, Κουκουράκης, Πλανάκης, Κογιαννάκης (75′ Πατεράκης), Καμηλάκης (52′ Παρασκάκης), Στόιτσος (58′ Μαναρώλης), Ρακιπλάρι (58′ Κοπάσης), Καστανοπουλάκης (75′ Σολανάκης).