Ηττα… δώρο στον Παναθηναϊκό

Πλατανιάς | 31 Ιανουαρίου 2016, 21:20

Ο Πλατανιάς πλήρωσε τα αμυντικά του λάθη χάνοντας με σκορ 3-2 από τον Παναθηναϊκό. Παρόλα αυτά, το ματς μέχρι το τελευταίο λεπτό ήταν στο… κόκκινο λόγω της πίεσης των "ερυθρολεύκων" να μπορέσουν να πάρουν την ισοπαλία.

Δυστυχώς, παρά το πείσμα που διέκρινε τον Πλατανιά, το γεγονός αυτό δεν ήταν αρκετό για του χαρίσει το βαθμό, αφού τα αμυντικά λάθη έπαιξαν σημαντικό ρόλο, με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να φύγει νικητής από τα Περβόλια.

Goal PAO

Ειδικότερα το 0-1 αποτελεί… δώρο από τον Πλατανιά, αφού στην προσπάθειά του ο Γκνιάτιτς να γυρίσει τη μπάλα στον Σωτηρίου, παρενέβη ο Καλτσάς και σε ένα καίριο σημείο του ματς -στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου- έκανε το 0-1, με συνέπεια ο ΠΑΟ να πάει στην ανάπαυλα προηγούμενος.

Με το που ξεκίνησε το β’ ημίχρονο, ο Καλτσάς και πάλι έκανε το 0-2 για τον Παναθηναϊκό στο 52’ και εκεί που φάνηκε η κατάσταση να ξεκαθαρίζει, ο Γουνδουλάκης ήρθε να μειώσει σε 1-2 στο 62’. Εκ νέου ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα με τον Κλωναρίδη στο 69’ αλλά 4’ μετά ο Ράμος έκανε το 2-3!

GOAL PLATA

Από εκεί και πέρα ωστόσο και παρά τη φιλότιμη προσπάθεια των παικτών του Πλατανιά για ένα τρίτο γκολ και να γίνει το… επικό 3-3, αυτό δε συνέβη, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟ να φύγει νικητής από τα Χανιά.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μερκενίδης-Πάτρας (Μακεδονίας)

4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Δημήτρης (12’), Κουλιμπαλί (55’)

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Δημήτρης, Σελίν, Γκνιάτιτς, Μουνάφο (57’ Μιλούνοβιτς), Μενδρινός (81’ Ανγκούλο), Αποστολόπουλος (63’ Ντίνας), Γουνδουλάκης, Ράμος.

Παναθηναϊκός (Αντρέα Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Τελάντερ (51’ λ.τρ. Λουντ), Ταυλαρίδης, Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν, Αμπέντ, Καλτσάς (68’ Μπουμάλ, 83’ λ.τρ. Εβαντζελίστα), Κλωναρίδης, Πέτριτς.