Ήττα 3-0 στην Λάρισα και …νιώθει και τυχερός!

Χανιά | 22 Μαΐου 2016, 19:44

Βαριά ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο Α.Ο.Χανιά από την Λάρισα στην ...γιορτινή AEL FC Arena. Ο ΑΟΧ μπορεί να νιώθει και τυχερός που δεν δέχτηκε περισσότερα τέρματα, αφού η Λάρισα ήταν καταιγιστική!

Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν στο 2-0 με την Λάρισα να έχει διψήφιο αριθμό τελικών προσπαθειών. Ο Μαρουκάκης άνοιξε το σκορ για την Λάρισα στο 36′ με τον Βαρέλα και ο Καπός στο 40′ έγραψε το 2-0, με κορυφαίο παίκτη των Θεσσαλών τον Μαρουκάκη.

Στην επανάληψη, η Λάρισα έριξε ρυθμούς αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να κάνει το 3-0 με τον Πάτο στο 90′, την ίδια ώρα που ο ΑΟΧ ήταν ζήτημα να είχε καταγράψει 2-3 τελικές ευκαιρίες.

Ωστόσο, η ήττα των Παναχαϊκής και Ζακύνθου βόλεψε τον ΑΟΧ που αν δεν αλλάξει κάτι σε εξω-αγωνιστικό επίπεδο, παραμένει στην Φούτμπολ Λιγκ, μια αγωνιστική πριν το τέλος.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

8’ Σουτ του Μαρουκάκη μπλοκάρει ο Πρίφτης

13’ Νέο σουτ του Μαρουκάκη, λίγο άουτ η μπάλα.

21’ Σουτ του Μαρουκάκη, εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ ο Πρίφτης.

26’ Τετ α τετ του Ροβίθη που στέλνει την μπάλα άουτ!

36’ ΓΚΟΛ ΑΕΛ! Από πάσα του Μαρουκάκη, ο Βαρέλα παίρνει την μπάλα σε πλεονεκτική θέση και κάνει το 1-0 για την Λάρισα!

40’ ΓΚΟΛ ΑΕΛ! Ο Καπός με ωραίο και ψύχραιμο πλασέ δεν θα δώσει περιθώρια αντίδρασης στον Πρίφτη και γράφει το 2-0 για την ΑΕΛ!

48’ Κεφαλιά του Ροβίθη η μπάλα άουτ

68′: Ο Αναστασόπουλος κλέβει στο χώρο του κέντρου και κάνει το μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ.

73’ Φάουλ του Μασάδο, άουτ η μπάλα

90’ ΓΚΟΛ ΑΟΧ! Λάθος του Πρίφτη, το πρώτο σήμερα και ο Πάτο διευρύνει το προβάδισμα των “βυσσινί”.

ΛΑΡΙΣΑ (Σ.ΤΣΙΩΛΗΣ): Καβουσάκης, Σουλιώτης, Μασούρας, Κοντοχρήστος (80’ Πάτο), Βέρτζος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βαρέλα (57’ Χοτζόλι), Ροβίθης (57’ Λαμπρόπουλος), Καπός, Μαρουκάκης.

Α.Ο.ΧΑΝΙΑ (Κ.ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ): Πρίφτης, Γκέσιος (46’ Νύκταρης), Καρτσαμπάς, Άλβες, Τσούτσης, Παλιάτσιος, Διαμαντόπουλος, Ρίκκα, Χατζηλιάδης, Καμινιώτης, Παγώνης.