Ήττα (2-1) του Εργοτέλη στο Άργος

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 30 Μαΐου 2021, 18:42

Ήττα με 2-1 για τον Εργοτέλη στο Άργος από τον τοπικό Φείδωνα στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών.

Οι γηπεδούχες μπήκαν πιο δυνατά στο ματς κι είχαν δοκάρι στο 8ο λεπτό με σουτ της Γαλάνη, ενώ άνοιξαν το σκορ στο 15′ πλασέ της Λουλεμέ, η οποία εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο λάθος της “Κρητικής” άμυνας (1-0).

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με το δεύτερο να αποδεικνύεται πιο παραγωγικό. Ο Φείδων διπλασίασε τα τέρματά του στο 49ο λεπτό και πάλι με την Λουλεμέ (2-0). Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό σε αντεπίθεση της Κρητικής ομάδας με την Δρακογιαννάκη να βρίσκεται σε θέση βολής και με σουτ εντός περιοχής σκόραρε.

Διαιτητής: Ρούτσης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Κλεπετσάνης – Οικονόμου Γ.-Ι. (Κορινθίας)
Παρατηρητής: Νενεκούμης (Αργολίδας)

Φείδων Άργους: Κόμνα – Παναγιωτοπούλου, Μούγιου, Κατσικάρη, Καββαθά, Σιώζου, Παπαγεωργίου, Τριανταφύλλου, Λούμα, Γαλάνη (91′ Βλάχου), Καραγιάννη (88′ Κουλουμπή), Λουλεμέ (80′ Δημητρίου).

Εργοτέλης: Λάρου Βασιλική, Καλέση, Φανουράκη (80′ Τζανάκη), Σαριδάκη (89′ Σαμιωτάκη), Ξέρα, Δρακογιαννάκη, Χαριτάκη, Δρακωνάκη, Ζήγρα (89′ Βαξεβάνη), Ηλιάδη, Ραπάνη.