Ήττα (2-1) στη Ρόδο για τον ΠΟΑ

Γ' Εθνική 23 Οκτωβρίου 2016, 1:12

Παρά το γεγονός ότι προσπάθησε, ο ΠΟΑ δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα από τη Ρόδο (εκτός έδρας), γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Το ματς αυτό άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η Ρόδος άνοιξε νωρίς το σκορ στο 10′, με τον Αμανατίδη, αλλά 4 λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τον ΠΟΑ ο Ρουμπάκης. Στο χειρότερο σημείο του αγώνα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ευγενικός χάρισε την νίκη με 2-1 στην Ρόδο, μετά από ασίστ του Χατζηλιόντα.

Ρόδος: Πάππος, Καντιμοίρης, Κουρούπης, Τζιμογιάννης, Ανδρίκος, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας (46′ Στάτης), Κωνσταντίνου (85΄Νικήτας), Ευγενικός, Ατματσίδης, Αμανατίδης (77′ Ιμεραλιλαϊ)

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Καρβελάς, Βρεττός, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης, Χατζηανδρέου (52′ Γιαννόπουλος), Ρουμπάκης (46′ Πετράς) , Σταθόγλου, Γενιτσαρίδης, Μπουτσάκης, Σακλαμάκης