Ισοπαλία στο Περιστέρι ο ΟΦΗ

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 2 Ιουνίου 2021, 21:26

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν ο Ατρόμητος με τον ΟΦΗ στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής στην Α' Εθνική Γυναικών.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Χωράφας με την Κρητική ομάδα να προηγείται στο 13ο λεπτό με την Μαρία Αραβιάκη. Οι γηπεδούχες ισοφάρισαν στο 29ο λεπτό με την Ξανθή Μισιρλή, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες του ΟΦΗ “σημάδεψαν” δύο φορές το δοκάρι.

Η Κρητική ομάδα ανέβηκε στους δέκα βαθμούς, οι οποίοι μεταφράζονται σε δύο νίκες – τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες (σε οκτώ παιχνίδια). Στο άλλο εξ’ αναβολής παιχνίδι του 2ου ομίλου οι Άβαντες Χαλκίδας επικράτησαν της Γλυφάδας με 2-1.

Με τις τέσσερις εξ’ αναβολής αναμετρήσεις (δύο στον 12ο και δύο στον 2ο όμιλο) που πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη ολοκληρώθηκαν οι εκκρεμότητες στην Α’ Εθνική Γυναικών. Αναλυτικά: