Ισοπαλία στο Αγρίνιο, “ζορίζεται” ο Αστέρας

Super League 1 2 Απριλίου 2017, 19:56

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Παναιτωλικός και Αστέρας. Το 1ο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους, το 2ο στην ομάδα της Τρίπολης.

Το σκορ άνοιξε, μόλις στο 4ο λεπτό, ο Αλβάρο Ρέι με απευθείας εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Ιωαννίδη αλλάζοντας πορεία.

Η ισοφάριση ήρθε στο 69′ με εκτέλεση φάουλ του Πάμπλο Μάσα. Στην συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα έχασαν σωρεία ευκαιριών για να πετύχουν την ολική ανατροπή, αλλά “κατέβασε τα ρολά” ο Κυριακίδης.

Μετά το σημερινό παιχνίδι ο Παναιτωλικός ανέβηκε στους 28 βαθμούς κι απέχει 9 πόντους από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο Αστέρας με τους 23 βαθμούς βρίσκεται σε πιο δύσκολη θέση καθώς ο Ηρακλής τον πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς.

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας)-Μπαλτάς (Αχαΐας)
4ος διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μπέγκος (Αργολίδας)

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μύγας, Τσοκάνης, Κούσας, Ροντρίγκες, Μπράβο, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Λόπες, Βασιλούδης (55′ Μάκος), Παπαδόπουλος (73′ Μαρκόφσκι).

Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαϊντουτσίκ (46′ Τριανταφυλλόπουλος), Σελίν, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας (70′ Χαμντανί), Μάσα, Φαρίνια (75′ Τσιλιανίδης), Ιωαννίδης, Μανιάς.