Ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη

Super League 1 6 Μαρτίου 2017, 23:03

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Νέας Σμύρνης. Πανιώνιος και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Αραούχο και Μασούρας οι σκόρερ.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Πανιώνιος και ΑΕΚ στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Καλύτερος στο 1ο ημίχρονο ο “δικέφαλος”, ανώτεροι στην επανάληψη οι γηπεδούχοι.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Αραούχο (την ασίστ ο Μάνταλος), ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 59′ με κεφαλιά του Μασούρα μετά από σέντρα του Βαλεντίνου Βλάχου.

Με την ολοκλήρωση της 23ης αγωνιστικής ο Πανιώνιος παρέμεινε 2ος, επτά πόντους πίσω από τον Ολυμπιακό και έναν μπροστά από τον ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΚ βρίσκεται στην 6η θέση με 37 βαθμούς, δύο λιγότερους από την 5η Ξάνθη και δύο περισσότερους από τον Πλατανιά.

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας (80′ Ταπόκο), Μασούντ, Φούντας (45′ λ.τ. Γεσίλ), Μπεν (90′ Γκιοαρτά).

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Κολοβέτσιος, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς (84′ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (66′ Αλμέιδα), Μάνταλος, Αραούχο (79′ Μπακασέτας).