Ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη

Super League 1 6 Μαρτίου 2017, 23:03

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Νέας Σμύρνης. Πανιώνιος και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Αραούχο και Μασούρας οι σκόρερ.

planakis

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Πανιώνιος και ΑΕΚ στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Καλύτερος στο 1ο ημίχρονο ο “δικέφαλος”, ανώτεροι στην επανάληψη οι γηπεδούχοι.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Αραούχο (την ασίστ ο Μάνταλος), ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 59′ με κεφαλιά του Μασούρα μετά από σέντρα του Βαλεντίνου Βλάχου.

Με την ολοκλήρωση της 23ης αγωνιστικής ο Πανιώνιος παρέμεινε 2ος, επτά πόντους πίσω από τον Ολυμπιακό και έναν μπροστά από τον ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΚ βρίσκεται στην 6η θέση με 37 βαθμούς, δύο λιγότερους από την 5η Ξάνθη και δύο περισσότερους από τον Πλατανιά.

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας (80′ Ταπόκο), Μασούντ, Φούντας (45′ λ.τ. Γεσίλ), Μπεν (90′ Γκιοαρτά).

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Κολοβέτσιος, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς (84′ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (66′ Αλμέιδα), Μάνταλος, Αραούχο (79′ Μπακασέτας).