Ισοπαλία στη Λιβαδειά κι η μάχη στην ουρά συνεχίζεται

Super League 1 13 Μαρτίου 2017, 22:58

Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Λιβαδειάς. Ισοπαλία μεταξύ Λεβαδειακού και Αστέρα Τρίπολης και το... καρδιοχτύπι στην ουρά της βαθμολογίας συνεχίζεται.

planakis

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ στο 58ο λεπτό με ωραίο τελείωμα του Βασιλείου. 10 λεπτά αργότερα ο Μανιάς με προβολή ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Με 10 παίκτες οι Αρκάδες στο τελευταίο 20λεπτο λόγω της αποβολής του Ιγκλέσιας με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73ο λεπτό.

Με την ολοκλήρωση της 24ης αγωνιστικής ο Αστέρας έφτασε τους 21 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 12η θέση με την Λάρισα. Τους 18 “έπιασε” ο Λεβαδειακός, ενώ Ηρακλής βρίσκεται στην 15η θέση με 16.

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων) – Σταθόπουλος (Ηλείας)
4ος διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ουόν, Μιλιάζες, Nιάσε, Καλτσάς, Τόνι Σίλβα, Βασιλείου (90′ Καψάσκης), Γιουσούφ (81′ Γιακουμάκης), Ζεζίνιο (71′ Σουμπίνιο).

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαΐντουτσικ, Σελίν, Τσουκαλάς (67′ Δημούτσος), Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τσιλιανίδης (61′ Ιωαννίδης), Φαρίνια (75′ Χαμντανί), Μανιάς.