Ισοπαλία στη Λαμία για την Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ | 19 Σεπτεμβρίου 2020, 19:56

Ισόπαλη, με 1-1, αναδείχθηκε η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη της Λαμίας σε ματς που πραγματοποιήθηκε στις Αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Φθιώτιδας για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Καλύτερη η Κρητική ομάδα σε γενικές γραμμές, με τις περισσότερες προσπάθειές της να “σταματούν” στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Νίκο Τρόπουλο, ο οποίος βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα. Βασικός αγωνίσθηκε ο Σκέντζος, ως αλλαγή πέρασε στο ματς ο Μπερικάκης.

Το σκορ άνοιξε στο 56ο λεπτό για λογαριασμό της Λαμίας ο Ανέστης Βλαχομήτρος (1-0), με την ισοφάριση της Κρητικής ομάδας να “έρχεται” στο 62ο λεπτό με τον Φωτιάδη να σκοράρει μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Γαϊτάνη (1-1).

H Κρητική ομάδα είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 24ο λεπτό με τον Σκέντζο να βγαίνει τετ α τετ με τον Tρόπουλο, ο οποίος απέκρουσε. Το ίδιο συνέβη στο 42′ πάλι με τον Σκέντζο, αλλά και στο 44′ με τον Μπέρκη να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα και τελικά τη νίκη στο 70ό λεπτό με τον Σκέντζο να μην καταφέρνει να σκοράρει σε (νέο) τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Λαμία: Τρόπουλος, Γεωργούσης, Γιαννακάκος, Σεντής, Μπαγινέτας (62′ Τασιούλας), Τρούμπουλος, Χύσκα (67′ Kibja), Αλτάνης, Λαμπρόπουλος (62′ Πέλκας), Βλαχομήτρος, Νικολοπουλος (81′ Δαβής).

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σημαιάκης, Γαϊτάνης (78′ Καφούσης), Γωνιωτάκης, Παπαδάκης, Βασιλάκης (78′ Μπερικάκης), Σαβουϊδάκης (70′ Χνάρης), Λέλεκας, Φωτιάδης, Μπέρκης (85′ Κορνηλάκης), Σκέντζος.