Ισοπαλία στη Φυλή η Κ17

ΟΦΗ | 31 Οκτωβρίου 2020, 20:14

Μοιράστηκαν βαθμούς οι ομάδες Κ17 του ΟΦΗ και του Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο Πανοράματος του Δήμου Φυλής.

Το ισόπαλο 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Το σκορ άνοιξε η Αθηναϊκή ομάδα στο 50ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιχριτζή (1-0).

Η ισοφάριση της Κρητικής ομάδας ήρθε τρία λεπτά αργότερα (53′) με τον Θεοδοσουλάκη, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε ιδανικά την ασίστ του Αποστολάκη (1-1).

Σπουδαίες ευκαιρίες για τον ΟΦΗ στο 10ο λεπτό (με τον Καρανδινό να σουτάρει εντός περιοχής και τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ) και στο 82ο (με την κεφαλιά του Κώττη να φεύγει άουτ).

Κ17 ΟΦΗ: Θαλασσινός, Αμανάκης, Γεωργαλής, Σαλούστρος (45′ Φαϊτάκης), Hoxha (70′ Κώττης), Βιτώρος, Καρανδινός (80′ Μάρα), Ζαχαριουδάκης (70′ Μακράκης), Σωμαράκης (35′ λ.τρ. Σαντοριναίος), Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης.