Ισοπαλία (2-2) σε ματσάρα στη Λαμία | vids

Super League 1 5 Νοεμβρίου 2022, 17:47

Τέσσερα γκολ, δύο δοκάρια, πέναλτι και σωρεία ευκαιριών στην αναμέτρηση της Λαμίας όπου η τοπική ομάδα και ο Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.

Η Λαμία προηγήθηκε δύο φορές, ο Βόλος ισοφάρισε ισάριθμες σε ένα “πλούσιο” και “γεμάτο” παιχνίδι, από το οποίο δεν προέκυψε νικητής. Στους 9 βαθμούς η Λαμία, στους 21 ο Βόλος μετά από ένδεκα παιχνίδια.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης στο ΔΑΚ Λαμίας “Αθανάσιος Διάκος”:

2′ ΔΟΚΑΡΙ. Εκτέλεσε φάουλ από τον Ντε Βινσέντι, η γυριστή κεφαλιά του Σλίβκα “αποκρούσθηκε” από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κλέιμαν.

10′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ντε Βινσέντι εκμεταλλεύθηκε λάθος του Νοκέρ και έκλεψε, έπιασε ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής και νίκησε τον Κλέιμαν.

13′ Ο Τσιλούλης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, αλλά την ύστατη στιγμή τον έκοψε ο Ουές.

29′ Πολύ ωραίο σουτ ο Μπαριέντος, ο Σαράνοφ έβγαλε με εντυπωσιακό τρόπο.

30′ Πλασέ του Μανούσου έπειτα από κόρνερ, την τελευταία στιγμή έδιωξε με το κεφάλι ο Τσοκάνης.

34′ Σε θέση τετ α τετ ο Μανούσος, αλλά ήταν άστοχος.

37′ Ωραίο κοντινό σουτ του Τσιλούλη, ο Κλέιμαν είπε “όχι” μπλοκάροντας τη μπάλα.

38′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Πάολο Φερνάντες ελίχθηκε ωραία εκτός περιοχής, αιφνιδίασε τον Σαράνοφ και τον νίκησε με πολύ ωραίο σουτ ισοφαρίζοντας.

39′ ΓΚΟΛ 2-1. Άμεση η απάντηση της Λαμίας, με τον Τσιλούλη να γυρίζει στον Σιμόν, ο οποίος σέντραρε παράλληλα με την εστία και ο Νούνιες μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα.

44′ Κεφαλιά από πολύ κοντά του Τζανδάρη, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

56′ ΓΚΟΛ 2-2. Εκπληκτικό σουτ του Μπαριέντος από τα όρια της περιοχής, στο δεξί «Γ» της εστίας του Σαράνοφ η μπάλα αφού πρώτα έχει βρει (και) στο οριζόντιο δοκάρι.

59′ ΔΟΚΑΡΙ. Ο Τσιλούλης “τράνταξε” το δοκάρι του Κλέιμαν με σέντρα σουτ από δεξιά (η μπάλα άλλαξε ελαφρώς πορεία από το πόδι του Τσοκάνη).

60′ Δυνατό σουτ ο Ντε Βινσέντι, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

78′ Υπέροχο σουτ του Μπεχαράνο, έδιωξε δύσκολα και εντυπωσιακά την τελευταία στιγμή ο Κλέιμαν.

90+2′ Ωραίο πλασέ του Μποάκι από, πλάγια, αλλά ο Κλέιμαν με εξαιρετική επέμβαση κράτησε το ισόπαλο 2-2.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Στάικος (Λάρισας), Νίκζας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
VAR: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)

Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Σλίβκα, Τζανδάρης, Νούνιες (82′ Ασκόφσκι), Ντε Βινσέντι (77′ Μπεχαράνο), Τσιλούλης (67′ Γιακουμάκης), Μανούσος (77′ Μποάκι).

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Ουές (46′ Λούνα), Σιέλης, Εσκοβάλ, Άλχο, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ντέλετιτς (67′ Κούτσιας), Νοκέρ (46′ Μεθκίδα), Πάολο Φερνάντες (86′ Πίρινεν), Οζέγκοβιτς (86′ Ματίγια).