Ισοπαλία (1-1) στο παρά… πέντε στα Νεροκούρου

Στίλβη Κορωνίδα | 21 Ιανουαρίου 2023, 23:41

Στο εναρκτήριο παιχνίδι της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Γ’ ΕΠΣΧ δεν υπήρξε νικητής.

Oinolatris

Στίλβη και Κορωνίδα έμειναν στο 1-1, με τους τυπικά γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 85’ έπειτα από αδερφική συνεργασία!

Η Κορωνίδα – που έχασε νωρίς τον πρώτο της σκόρερ Μανώλη Μανταδάκη – κατάφερε να σκοράρει στο 37’ όταν ο Κισσαμιτάκης βρέθηκε στην περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μέχρι τότε ο Μ. Ρεβελάκης “κρατούσε το μηδέν” σε προσπάθειες των Ζουγλή (27’) και Καμπουράκη (35’). Η Στίλβη είχε δοκάρι στο 65’ με τον Αναγνώστου, για να φτάσει στην ισοφάριση στο 85’ από συνεργασία των αδερφών Καρούσου. Ο Δημήτρης πάσαρε στον Βίκτωρα, ο οποίος απέφυγε δύο αντιπάλους και με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Διαιτητής: Ξενάκη
Βοηθοί: Μπραουδάκη – Λεκάκης

Στίλβη (Καρούσος, Ακρωτηριανάκης, Λαζάρου): Βαξεβάνης, Σαρτζετάκης, Καραχάλιος, Ακρωτηριανάκης, Παπαδόπουλος, Ζουγλής, Αρναουτίδης, Αναγνώστου, Σηφάκης (82′ Καρούσος Δημήτρης), Μπομπολάκης (59′ Κατάκης), Καμπουράκης (71′ Καρούσος Βίκτωρ).

Κορωνίδα (Λεωνίδας Πιπεράκης): Μ. Ρεβελάκης, Κοτρωνάκης, Νικολουδάκης, Κισσαμιτάκης, Π. Ρεβελάκης, Παπαδάκης, Μ. Κοκολάκης, Ι. Κοκολάκης (53’ Ι. Αποστολάκης), Μανταδάκης (22’ λ.τρ. Τζαγκαράκης), Ι. Ρεβελάκης (89’ Γουνάκης), Μαν. Αποστολάκης (53’ Φραγγεδάκης).

7η αγωνιστική
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
Στίλβη – Κορωνίδα 1-1

Κυριακή 22 Ιανουαρίου
11:00 Γαλατάς – Περιβόλια στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Σφακιά – Αρης Β. στον Βάμο

Δευτέρα 23 Ιανουαρίου
18:00 Τάλως – Κουμπές στη Μ. Ελιά

Βαθμολογία
1.Κουμπές 15 (23-1)
——————————————–
2.Γαλατάς  12 (9-9)
3.ΑΟ Περιβολίων 11 (15-13)
-.Κορωνίδα 11 (12-13)
5.Αρης Βουκολιών 10 (12-7)
6.Σφακιά 7 (10-16)
7.Στίλβη 5 (6-11)
8.Τάλως 0 (5-21)

*Κορωνίδα και Στίλβη με ματς περισσότερο

Σημ: Στη Β’ ΕΠΣΧ προβιβάζεται η πρωταθλήτρια ομάδα και εφόσον προκύψει
μονός αριθμός ομάδων θα προβιβαστεί και η δεύτερη ομάδα

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
11:00 Γαλατάς – Άρης Β., στους Αγ. Αποστόλους
15.00 Σφακιά – Στίλβη, στο Φραγκοκάστελο
15:00 Κορωνίδα – Κουμπές, στο Βάμο

Δευτέρα 30 Ιανουαρίου
18:00 Περιβόλια – Τάλως, στη Μ. Ελιά

Estrella

Rabona ad