Ισόπαλη και πάλι με γκολ του Δρακάκη: 1-1 στα Λιβάδια με ΑΕΜ

Παλαιόχωρα | 8 Οκτωβρίου 2017, 18:13

Ισόπαλο στέφθηκε και το δεύτερο παιχνίδι της σεζόν για την Παλαιόχωρα, η οποία στην πρώτη της αποστολή εκτός έδρας κατάφερε να πάρει το βαθμό στα Λιβάδεια από την ΑΕ Μυλοποτάμου. Τελικό σκορ 1-1.

Και αυτή τη φορά, ο Γιάννης Δρακάκης ήταν αυτός που σκόραρε για την ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη, δίνοντας μάλιστα -όπως και στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην ΑΕ Κηφισιά- το προβάδισμα στην Παλαιόχωρα. Αυτή τη φορά το πέτυχε στο 22ο λεπτό, βγαίνοντας στην κόντρα από εξαιρετική μπαλιά του Αντ. Μανουσάκη.

Ωστόσο, η ΑΕΜ κατάφερε πριν το τέλος του ημιχρόνου να φτάσει στην ισοφάριση, κάτι που πέτυχε χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Δελήμπαση στο 38’, πέναλτι το οποίο παραχώρησε ο Θεοδωράκης.

Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία για να φτάσουν στο 2-1 με τον Σαμαρά να διώχνει στη γραμμή την κεφαλιά του Κριτσωτάκη, με την Παλαιόχωρα παρόλα αυτά να αντέχει στην πίεση και να επισφραγίζει την ισοπαλία στο Ρέθυμνο.

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Αντ. Δασκαλάκης-Ι. Δασκαλάκης (Ηρακλείου)

AEM (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Σιόρε (77’ Γεωργόπουλος), Μυρθιανός, Μποτωνάκης, Μπακάλης, Δελήμπασης, Βιτώρος, Μηνάς, Λένγκα, Ντινιωτάκης (90+6’ Σηφάκης), Μερτίρι (62’ Κριτσωτάκης).

Παλαιόχωρα (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης (90+6’ Ζουμπούλης), Θεοδωράκης, Κορνελάτος, Σαμαράς, Αντ. Μανουσάκης, Μαζιώτης, Δ. Μανουσάκης (89’ Τζαγκαράκης), Ζαϊμίδης (65’ Κουλούρης), Κερμενίδης, Δρακάκης.