ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Φιλική ήττα στο Ρέθυμνο από την Επισκοπή

Χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των πλέι οφ (Επισκοπή) και πλέι άουτ (ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ) του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής έβγαλαν οι προπονητές των δύο ομάδων (Βέλιτς, Μαθιουδάκης) το μεσημέρι της Κυριακής στο φιλικό στο ΔΑΚ Γάλλου.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα επικράτησε με 5-2, αν και το σκορ έχει μικρή σημασία. Απώλεια για την Επισκοπή ο Κώστας Λίμα που τραυματίσθηκε στο αριστερό του πόδι στο 68ο λεπτό μετά από δυνατό τάκλιν.

Το "φιλμ" της φιλικής αναμέτρησης:

7' Βαθιά μπαλιά του Παληγεώργου, ο Βαρουξάκης έπιασε επικίνδυνο σουτ το οποίο έφυγε ελάχιστα άουτ.

14' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Σουμπασάκης κινήθηκε από αριστερά κι έβγαλε σέντρα, ο Φουκαράκης έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι γωνιά.

28' Ο Λίμα απέναντι στον Κασαπίδη όμως καθυστέρησε και κόπηκε από τους αμυντικούς.

episkopi synka filiko 1

51' ΓΚΟΛ 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Μποτωνάκη, ο Κόλα πήρε την κεφαλιά, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βαρουξάκης ισοφάρισε με πλασέ.

54' ΔΟΚΑΡΙ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κασαπίδη.

59' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Τσόφλιος βγήκε από δεξιά και πριν τη γραμμή πάσαρε στον Σουμπασάκη, ο οποίος με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

70' Ο Τσιριγώτης βρέθηκε απέναντι στον Βλαχάκη με τον τερματοφύλακα της Χανιώτικης ομάδας να αποκρούει σωτήρια.

72' ΓΚΟΛ 3-1. Ο Γκιόκας εκμεταλλεύτηκε τον κενό χώρο και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

74' ΓΚΟΛ 4-1. Ο Γκιόκας σέντρρε από δεξιά, ο Τσόφλιος έπιασε κεφαλιά την οποία απέκρουσε ο Βλαχάκης, ο Πρίκας έβγαλε νέα σέντρα και ο Τσόφλιος με κεφαλιά "ψαράκι" σκόραρε.

80' ΓΚΟΛ 5-1. Ο Αργυρόπουλος έβγαλε μπαλιά στον Νάνι, εκείνος βγήκε από δεξιά, πάτησε περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

90' ΓΚΟΛ 5-2. Ο Σοφούλης με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα "κλείνοντας" το σκορ.

episkopi synka filiko 2

Επισκοπή (Γ. Βέλιτς): Χανιωτάκης (82′ Μανιαδάκης), Ανδρικόπουλος (46' Νάνι, 80' Καλογεράκης), Λίμα (68' λ.τ. Πρίκας), Καρβουνιάρης (70' Ζήσης), Μπρίτο (75' Ξεπαπαδάκης), Φουκαράκης (46' Κέλι), Σουμπασάκης (75' Ζαννάκης), Πολυχρόνης, Τσιριγώτης (70' Γκιόκας), Δόρης (46' Αργυρόπουλος), Πίσπας (46' Τσόφλιος).

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Ν. Μαθιουδάκης): Κασαπίδης, Παληγεώργος, Βαρδάκης, Λάσμε, Γεωργούλης, Μαθιουδάκης, Μποτωνάκης, Κόλα, Βεστάκης, Μποτωνάκης, Βαρουξάκης, Νικόλτσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σοφούλης, Τρικουνάκης, Αργυρουδάκης, Βλαχάκης, Βασιλάκης, Λαμπάκης, Σινκ, Μαζιώτης, Μανωλακάκης.