Η Περιφέρεια Κρήτης συγχαίρει όσους διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Στίβος | 8 Ιουνίου 2021, 23:35

Τους αθλητές Κρητικών σωματείων, αλλά και Κρήτες αθλητές που ανήκουν σε συλλόγους εκτός Κρήτης που διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα συγχαίρει η Περιφέρεια Κρήτης.

Ο Περιφερειάρχης Κρήτης, Σταύρος Αρναουτάκης, στο συγχαρητήριο μήνυμά του αναφέρει:

«Ως Περιφέρεια Κρήτης, συγχαίρουμε ιδιαίτερα όλες τις αθλήτριες και τους αθλητές από την Κρήτη, που διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών-Γυναικών & Κ23.

Οι σπουδαίες επιδόσεις τους, η λαμπρή αθλητική τους διαδρομή, μας κάνει όλους χαρούμενους και υπερήφανους. Η Περιφέρεια Κρήτης συνεχίζει να βρίσκεται δίπλα στους ανθρώπους του αθλητισμού, να ενισχύει τις προσπάθειές τους.

Σε συνδυασμό με τη μεγάλη εμπειρία που διαθέτουμε για τη διοργάνωση μεγάλων αθλητικών γεγονότων, με τις παρεμβάσεις για την αναβάθμιση των αθλητικών υποδομών του νησιού, καταφέρνουμε να στηρίζουμε τις αθλήτριες και τους αθλητές που διακρίνονται σε Εθνικό και διεθνές επίπεδο.

Στόχος μας, η συνολική στήριξη του αθλητισμού, επαγγελματικού και ερασιτεχνικού, γιατί ο αθλητισμός είναι επένδυση στο μέλλον. Αποτελεί στρατηγική προτεραιότητα στην πολιτική μας για τη στήριξη της νέας γενιάς.»

Υπενθυμίζουμε τους “Κρητικούς” αθλητές και τις αθλήτριες που πήραν μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Ανδρών – Γυναικών Κ23, Σκυταλοδρομικών Κ23 και συνθέτων Κ23 και Κ18:

Πρώτη θέση
➥ Βασιλείου Ειρήνη – Α.Ε. Μεσογείων – 400μ Γυναικών
➥ Φραντζεσκάκης Χρήστος – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Σφυροβολία Ανδρών & Κ23
➥ Νυφαντόπουλος Γιάννης – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – 100μ Ανδρών
➥ Γναφάκη Δήμητρα – Α.Ο. Κύδων – 400 Εμπ. Γυναικών
➥ Τσίτσος Δημήτρης – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Ακοντισμός Ανδρών & Κ23
➥ Τζόνσον Νοράγια – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – 400μ Κ23
➥ Ραφαηλάκη Νικολέτα – Α.Ο. Λασιθίου – 3.000 Φ.Ε. Κ23 & 3η Γυναικών
➥ Μπουζάκης Κώστας – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Δισκοβολία Κ23
➥ Τσαμουδάκης Ζαχαρίας – Ο.Φ.Η. – 20.000 Βάδην Ανδρών

Δεύτερη θέση
➥ Αναστασάκης Μιχάλης – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Σφυροβολία Ανδρών
➥ Αλβερτσιάν Κριστίνα – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Τριπλούν Γυναικών
➥ Ξενικάκης Νίκος – ΓΑΣ Αλεξάνδρειας – Μήκος Ανδρών
➥ Ντουσάκης Ορέστης – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Σφυροβολία Κ23 & 3ος Ανδρών
➥ Δόση Παναγιώτα – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Ύψος Κ23
➥ Αργυρού Μαρία – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – 400μ Κ23
➥ Μυλωνάς Κώστας – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Ακοντισμός Κ23 & 3ος Ανδρών
➥ Α.Ο. Κύδων – 4Χ400 Γυναικών (Μωραϊτη Ερμιόνα, Ψυλλάκη Μαρία, Κάσλεβα Τσιριγώτη Ευδοκία, Γναφάκη Δημήτρα)
➥ Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – 4Χ100 (Σημαντηράκη Ειρήνη, Κατσούλη Ελένη, Τζόνσον Νοράγια, Λιναράκη Εύα)
➥ Πόπα Γεώργιος – Γ.Σ. Τρικάλων – 4Χ400 Ανδρών

Τρίτη θέση
➥ Μανιού Αφροδίτη – Ο.Φ.Η. – Ακοντισμός Γυναικών
➥ Καπνισάκη Ειρήνη – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Σφαιροβολία Γυναικών
➥ Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – 4Χ100 Γυναικών (Τσαλουκίδου Έλενα, Αργυρού Μαρία, Τζόνσον Νοράγια, Λιναράκη Εύα)
➥ Τσάβα Ιωάννα – Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος – Έπταθλο – Γυναικών Κ23

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad