Η παρουσία “Ελ. Βενιζέλου” και Κύδωνα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18

Στίβος | 27 Ιουνίου 2017, 16:04

Γυμναστικός Σύλλογος "Ελ. Βενιζέλος" και ΑΟ Κύδων συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων, που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου στα Τρίκαλα.

Ο “Ελ. Βενιζέλος” ήταν πρώτος επαρχιακός σύλλογος στις Κορασίδες, 2ος στη γενική κατάταξη και στη βαθμολογία των Κορασίδων και 6ος στους Παίδες. Ο Κύδων ήταν 22ος στις Κορασίδες και 42ος στους Παίδες.

Στο βάθρο για τον Ελ. Βενιζέλο ανέβηκαν ο Φραντζεσκάκης (1ος στη σφυροβολία Παίδων), η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. Κορασίδων (2η με Στεφανογιάννη-Μπουζάκη-Τζόνσον-Λιναράκη), η Τζόνσον (3η στα 200μ. Κορασίδων), ο Τσαντάκης (3ος στο ύψος Παίδων) και η Μαυρεδάκη (3η στη δισκοβολία Κορασίδων).

Για τον Κύδωνα μετάλλια πήραν οι Ειρήνη Φραγκάκη (2η στη δισκοβολία Κορασίδων) και Μαρία Ψυλλάκη (3η στα 400μ. Κορασίδων)

Βαθμολογία Παίδων
1.ΑΓΣ Ιωαννίνων 94
2.Πελασγός Λάρισας 81
3.ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 63
4.ΟΦΚΑ Σέρρες 55
5.ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών 54
6.Ελ. Βενιζέλος 51
…….
42.Κύδων Χανίων 15

Βαθμολογία Κορασίδων
1.ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 107
2.Ελ. Βενιζέλος 75
3.ΣΚΑ Δράμας 73

22.Κύδων Χανίων 26

Αναλυτικά η παρουσία των αθλητών από τα Χανιά:

4Χ400μ. Κορασίδων
12ος Κύδων (Ευθυμάκη – Φραγκεδάκη – Κάσλεβα-Τσιριγώτη – Ψυλλάκη) 4:10.78
14ος Ελ. Βενιζέλος (Μπουζάκη-Μουσουράκη-Μίλιτς-Ταμπακοπούλου) 4:11.39

Σφυροβολία (3Κ) Κορασίδων
6η Μαρίνα-Μαρία Τρουλάκη (Ελ. Βενιζέλος) 53.30

Δισκοβολία (1.5Κ) Παίδων
5ος Αντώνης Φθενάκης (Ελ. Βενιζέλος) 46.80

200μ. Παίδων
9ος Γιάννης Καλογερής (Κύδων) 23.05

200μ. Κορασίδων
3η Νοράγια-Κάθριν Τζόνσον (Ελ. Βενιζέλος) 25.39

Ύψος Παίδων
3ος Απόστολος Τσαντάκης (Ελ. Βενιζέλος) 1.94
13ος Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ελ. Βενιζέλος) 1.80

Επί Κοντώ Κορασίδων
9η Ευαγγελία Σταμπολάκη (Ελ. Βενιζέλος) 3.30
10η Ελένη Τερεζάκη (Ελ. Βενιζέλος) 3.30
11η Σοφία Κοτζαμιχάλη (Ελ. Βενιζέλος) 3.30

800μ. Παίδων
9ος Φώτης Αλεξιάδης (Ελ. Βενιζέλος) 2:00.76

Σφαιροβολία (3Κ) Κορασίδων
11η Εμμανουηλία Μπομπολάκη (Ελ. Βενιζέλος) 11.51

3000μ. Παίδων
18ος Αντώνης Μπούρκουλας (Ελ. Βενιζέλος) 9:42.73

Ακοντισμός (700γρ.) Παίδων
10ος Μανόλης-Παύλος Πιτσιτάκης (Ελ. Βενιζέλος) 50.87

3000μ. Κορασίδων
11η Αθηνά-Κωνσταντίνα Ιωαννίδη (Ελ. Βενιζέλος) 11:24.53

4Χ100μ. Κορασίδων
2ος Ελ. Βενιζέλος (Στεφανογιάννη – Μπουζάκη – Τζόνσον – Λιναράκη) 49.45

4Χ100μ. Παίδων
13ος Κύδων (Σουχλάκης – Θωμαδάκης – Καρακαλπάκης – Καλογερής) 44.93

Σφυροβολία (5Κ) Παίδων
1ος Χρήστος Φραντζεσκάκης (Ελ. Βενιζέλος) 76.13
6ος Ορέστης Ντουσάκης (Ελ. Βενιζέλος) 57.79

100μ. Κορασίδων
5η Εύα Λιναράκη (Ελ. Βενιζέλος) 12.51

Δισκοβολία Κορασίδων
2η Ειρήνη Φραγκάκη (Κύδων) 41.66
3η Μαρία Μαυρεδάκη (Ελ. Βενιζέλος) 41.03
11η Αικατερίνη Μπουραντά (Ελ. Βενιζέλος) 31.62

Επί κοντώ Παίδων
Ρόγκερτ Λούτσα (Ελ. Βενιζέλος) τρεις άκυρες στον τελικό, όπου πέρασε με 3.70

400μ. Κορασίδων
3η Μαρία Ψυλλάκη (Κύδων) 58.69
10η Μαρία Φραγκεδάκη (Κύδων) 60.47

1500μ. Παίδων
10ος Αντώνης Μπούρκουλας (Ελ. Βενιζέλος) 4:19.70

Σφαιροβολία (5Κ) Παίδων
4ος Μανόλης Κτενιαδάκης (Κύδων) 15.43

Επιμέλεια: Λευτέρης Αντωνακάκης

karta antonis garden