Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΟΑ Σούδας (pics)

Τένις | 7 Φεβρουαρίου 2017, 11:44

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας, βραβεύοντας, παράλληλα, τις αθλήτριες και τους αθλητές του, στα Τμήματα Τένις και Ποδηλασίας, για τις επιτυχίες τους και τις προσπάθειές τους κατά την περασμένη χρονιά (2016).

Σε μία ιδιαίτερα «ζεστή» εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε σε οικογενειακό κλίμα, το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, στο ξενοδοχείο «Ακάλη», στα Χανιά, ο Όμιλος είχε την ευκαιρία να επιβραβεύσει τα παιδιά κάθε ηλικίας που ξεχώρισαν, με τη Διοίκηση του ΟΑΣ να επισημαίνει ότι δίδει ιδιαίτερη βαρύτητα στη συμπεριφορά των αθλητριών και των αθλητών, τόσο εντός, όσο και εκτός γηπέδων.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη διάρκεια της εκδήλωσης, ο Όμιλος τίμησε τον προπονητή Χάιρο Λόπεζ για την πολυετή προσφορά του στο τένις, ειδικά στην Κρήτη. Τη βράβευση έκαναν όλοι οι παρεβρισκόμενοι παλαιοί αθλητές του Χάιρο, μεταξύ των οποίων και οι 5 σημερινοί προπονητές του Ομίλου Αντισφαίρισης Σούδας: Θανάσης Γκόγκος, Αντώνης Παπαγιαννάκης, Μαρία Ριτζάκη, Κατερίνα Τσιτσιριδάκη, Ρίτα Χατζηγεωργίου! Ήταν μία ιδιαίτερα συγκινητική στιγμή, με τον Χάιρο Λόπεζ να ευχαριστεί θερμά για την τιμητική βράβευση.

Βραβείο ήθους έλαβε ο αθλητής του Ομίλου Βίκτωρας Ζερβουδάκης (Α16).

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο αντιδήμαρχος Χανίων, αρμόδιος για αθλητικά θέματα, Γιώργος Κουκλάκης και ο έφορος Αγωνιστικού της Ζ’ Ένωσης Κρήτης Μανώλης Δουλγεράκης.

ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

ΤΜΗΜΑ ΤΕΝΙΣ

Στη διάρκεια της εκδήλωσης βραβεύτηκαν:

• Η Ελευθερία Γκόγκου (Κ16 το 2016), η οποία τερμάτισε στη θέση Νο32 στην Ευρώπη στην κατηγορία U16 το 2016 και ήταν η 1η Ελληνίδα τενίστρια στην Ευρώπη κάτω των 16 ετών (την ίδια χρονιά) βραβεύτηκε για τις εξής επιτυχίες της: 2 τρίτες θέσεις και 2 φορές οκτάδα σε Ευρωπαϊκά Junior μονά, 1 πρώτη θέση, 1 δεύτερη θέση, 2 τρίτες θέσεις και 2 φορές οκτάδα σε Ευρωπαϊκά Junior διπλά.

Επίσης, η Ελευθερία Γκόγκου κατέκτησε:

• 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα διπλών.

• 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μικτών διπλών.

• 1 τρίτη θέση σε πανελλαδικά μονά.

• 1 πρώτη θέση σε πανελλαδικά διπλά.

• 1 φορά οκτάδα σε πανελλαδικά μονά.

• 1 φορά οκτάδα σε πανελλαδικά διπλά.

• Τρίτη θέση στο πανελλήνιο Master.

Ο Γιώργος Νουχάκης, ο οποίος βρίσκεται στη θέση Νο70 στην Ευρώπη στην κατηγορία U14 και είναι ο πρώτος Έλληνας τενίστας στην Ευρώπη κάτω των 14 ετών βραβεύτηκε για τις εξής επιτυχίες του: 1 δεύτερη θέση και 1 οκτάδα σε Ευρωπαϊκά Junior μονά, 1 πρώτη θέση, 1 τρίτη θέση και 2 φορές οκτάδα σε Ευρωπαϊκά Junior διπλά.

Επίσης, ο Γιώργος Νουχάκης κατέκτησε:

• 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα διπλών.

• 1 τρίτη θέση σε πανελλαδικά διπλά.

• 1 φορά οκτάδα σε πανελλαδικά μονά.

Ακόμη βραβεύτηκαν:

• Η Μεταξία Γεωργακάκη (K14), η οποία κατέκτησε: τρίτη θέση στο παγκρήτιο Master, 1 τρίτη θέση σε πανελλαδικό (Ε2) διπλό και 3 τρίτες θέσεις σε παγκρήτια ενωσιακά τουρνουά (Ε3).

• Η Μαρία Βογιατζάκη (Κ12), για την 5η θέση στο παγκρήτιο Master.

• Η Ξένια Μαστραντωνάκη (Κ14), για την 7η θέση στο παγκρήτιο Master.

• Η Μυρτώ Πρωιμάκη, για την πρόκριση στην οκτάδα σε πανελλαδικό τουρνουά κάτω των 10 ετών, πράσινου επιπέδου.

• Η Έφη Βογιατζάκη, για τη 2η θέση σε παγκρήτιο, πράσινο επίπεδο ατομικό και για την 4η θέση σε Παγκρήτιο, πράσινο επίπεδο, ατομικό.

• Η Σοφία Κασαπάκη, για τη 2η θέση σε παγκρήτιο, πράσινο επίπεδο, μικτά.

• Η Νταρίνα Παντζελουδάκη, για την 4η θέση σε παγκρήτιο, πράσινο επίπεδο, ομαδικό.

• Η Αναστασία Δότσου για την 4η θέση σε παγκρήτιο, πράσινο επίπεδο, ομαδικό.

Επίσης, βραβεύθηκαν για τη συνολική τους προσπάθεια:

• Ευτύχης Βολτυράκης

• Δημήτρης Δασκαλογιάννης

• Μαριλένα Κουκαδάκη

• Θανάσης Μαρκαντωνάκης

• Δημήτρης Μαυροματάκης

• Ανδρέας Παπαδάκης

• Ιωσήφ Στρομπάς

• Κώστας Τζοτζολάκης

Τέλος, βραβεύτηκαν για το εσωτερικό τουρνουά πορτοκαλί επιπέδου:

Αγόρια

• 1η θέση: Αρτέμης Ματζοράκης

• 2η θέση: Αγαπητός Ματζοράκης

Κορίτσια

• 1η θέση: Νεφέλη Δότσου

• 2η θέση: Βασιλική Κορωνάκη

ΤΜΗΜΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ

Από το Τμήμα Ποδηλασίας βραβεύτηκαν για τις διακρίσεις τους οι αθλητές:

• Λευτέρης Ανδριανάκης

• Παναγιώτης Πανάγαρης

• Απόλλωνας Ψαρουδάκης

Σημειώνεται ότι προπονητής του Τμήματος Ποδηλασίας είναι ο Γιώργος Καρακατσάνης, ο οποίος είχε σημαντικές επιτυχίες ως αθλητής.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

Φωτογραφία του χρήστη Όμιλος Αντισφαίρισης Σούδας.

 

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad