Η δύσκολη συνέχεια για ΑΟΧ και Κισσαμικό

Χανιά | 21 Δεκεμβρίου 2016, 19:37

Την Πέμπτη (22/12) ΑΟ Χανιά και Κισσαμικός αντιμετωπίζουν Άρη (εκτός) και Αιγινιακό (εντός), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, η οποία είναι η τελευταία για το 2016.

planakis

Το νέο έτος περιμένει πρόγραμμα… γολγοθάς τις ομάδες των Χανίων και ειδικότερα τον Κισσαμικό, που θα έχει ενδιάμεσα από τις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος και τα παιχνίδια ιστορικής σημασίας με τον Παναθηναϊκό, για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΑΟΧ τον Ιανουάριο θα ταξιδέψει στην Κομοτηνή (04/01), θα υποδεχτεί τη Σπάρτη (08/01) και στη συνέχεια θα πάει σε Καρδίτσα (15/01) και θα φιλοξενήσει τον Αιγινιακό (18/01).

Ο Κισσαμικός ξεκινά με το εντός έδρας ματς με τον Απόλλωνα (04/01) και στη συνέχεια έχει το ταξίδι στη Μυτιλήνη (08/01) και μετά από λίγες μέρες το πρώτο ματς Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (λόγω του ότι παίζει στις 8 του μήνα με την Καλλονή το πιθανότερο είναι να γίνει είτε στις 11 είτε στις 12 Ιανουαρίου). Ακολουθούν το εντός έδρας ματς με τον Πανελευσινιακό (15/01), το ταξίδι στα Τρίκαλα (18/01), το τοπικό ντέρμπι με τον ΑΟΧ (πιθανότατα στις 22/01) και η ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό (25 ή 26 Ιανουαρίου).

Δείτε το πρόγραμμα της συνέχειας για τις ομάδας των Χανίων αλλά και γενικότερα το πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

8η αγωνιστική
Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2017
(15:00)
Κισσαμικός-Απόλλων
Πανσερραϊκός-Αχαρναϊκός
Αιγινιακός-Καλλονή
Αγρ. Αστέρας-ΟΦΗ (ΕΤ3)
Αν. Καρδίτσας-Πανελευσινιακός
Παναιγιάλειος-Λαμία
Σπάρτη-Τρίκαλα
Πανθρακικός-ΑΟΧ

(17:00)
Καλλιθέα-Άρης (ΕΤ3)

9η αγωνιστική
Σάββατο 7 Ιανουαρίου
(15:00)
Λαμία-Αγρ. Αστέρας (ΕΤ3)
Τρίκαλα-Αν. Καρδίτσας

(17:00)
Απόλλων-Αχαρναϊκός (ΕΤ3)

Κυριακή 8 Ιανουαρίου
(15:00)

Καλλονή-Κισσαμικός
ΟΦΗ-Πανσερραϊκός
Πανελευσινιακός-Αιγινιακός
Πανθρακικός-Καλλιθέα
ΑΟΧ-Σπάρτη

(17:00)
Άρης-Παναιγιάλειος (ΕΤ3)

10η αγωνιστική*
Κυριακή 15 Ιανουαρίου
(15:00)
Καλλονή-Απόλλων
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ
Κισσαμικός-Πανελευσινιακός
Πανσερραϊκός-Λαμία
Αιγινιακός-Τρίκαλα
Αγρ. Αστέρας-Άρης
Αν. Καρδίτσας-ΑΟΧ
Παναιγιάλειος-Πανθρακικός
Καλλιθέα-Σπάρτη

11η αγωνιστική*
Τετάρτη 18 Ιανουαρίου
(15:00)
Απόλλων-ΟΦΗ
Πανελευσινιακός-Καλλονή
Λαμία-Αχαρναϊκός
Τρίκαλα-Κισσαμικός
Άρης-Πανσερραϊκός
ΑΟΧ-Αιγινιακός
Πανθρακικός-Αγρ. Αστέρας
Καλλιθέα-Αν. Καρδίτσας
Σπάρτη-Παναιγιάλειος

*Οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων θα οριστικοποιηθούν ανάλογα με το τηλεοπτικό πρόγραμμα σύμφωνα με τη διοργανώτρια αρχή

 

karta antonis garden
/psiloritischania