HL: Αλμυρός – ΠΟΑ 2-1 (συν δηλώσεις)

Γ' Εθνική | 24 Απριλίου 2024, 23:36

Παρακολουθήστε τα τρία γκολ και τις υπόλοιπες καλές στιγμές του ντέρμπι στο Γάζι, με τον Αλμυρό να επικρατεί του ΠΟΑ με 2-1.

Από όλα είχε το Ηρακλειώτικο ντέρμπι στο Γάζι. Γκολ (τρία), αποβολές (δύο) και αγωνία μέχρι τέλους. Εν τέλει ο Αλμυρός επικράτησε του ΠΟΑ με 2-1 και ολοκλήρωσε νικηφόρα τις εντός έδρας υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα.

Έπεσε η Επισκοπή, άλμα σωτηρίας ο ΑΟΑΝ

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Τάσος Νάτος (με αυτογκόλ) στο 13ο λεπτό. Ο ΠΟΑ έφερε το ματς στα ίσια τέσσερα λεπτά αργότερα (17′) με τον Μιχάλη Παχή. Ο Ισμαΐλ Ρέγιες έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Αλμυρό και τελικά τη νίκη στο 44ο λεπτό.

Στο 45′ αποβλήθηκε ο Τάσος Νάτος και στο 71′ ο Δημήτρης Πακιουφάκης για να ολοκληρώσουν οι δύο ομάδες με δέκα παίκτες (η καθεμία) το παιχνίδι. Σε περιπέτειες μπλέκει ο ΠΟΑ, αν και κρατά την τύχη στα χέρια του.

Παρακολουθήστε το βίντεο με τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, όπως και εκείνο με τις δηλώσεις που ακολούθησαν μετά το φινάλε του αγώνα. Τα δύο βίντεο προέρχονται από το YouTube κανάλι Crete2day…