Γκολ με τη σέντρα και “2” ο Γρανίτης | pics

Παγχανιακός - Δ.Α.Α.Ο.Χ Γρανίτης | 24 Οκτωβρίου 2020, 17:54

Το γκολ που πέτυχε δευτερόλεπτα μετά το εναρκτήριο σφύριγμα ο Δ. Μαυρεδάκης αποδείχτηκε αρκετό για τον Γρανίτη για να επικρατήσει του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ με 1-0 στους Αγ. Αποστόλους.

Αυτή ήταν η 2η νίκη σε ισάριθμα ματς για το σύνολο του Σταμάτη Φλεμετάκη και η πρώτη ήττα για την ομάδα του Μανόλη Μπασιά.

Πριν καν συμπληρωθεί το 1’ ο Κοκάκης έκανε το σουτ ο Νικοάρα δεν απέκρουσε αποτελεσματικά και ο Μαυρεδάκης από κοντά με πλασέ άνοιξε το σκορ (0-1).

Οι γηπεδούχοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 14’ σε φάση όπου είχε πρωταγωνιστές δύο από τους νεαρούς παίκτες τους. Από σέντρα του Φουσά ο Αθανασάκης προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ. Στο 26’ ο Μαλανδράκης απείλησε με μακρινό σουτ αλλά ο Νικοάρα σε δεύτερο χρόνο κατάφερε να μπλοκάρει, ενώ το ίδιο έπραξε και στο 34’ στο σουτ του Κοκάκη. Η τελευταία φάση του ημιχρόνου ήταν στο 43’ με τον Αθανασάκη με σουτ να στέλνει την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γρανίτης είχε τις προϋποθέσεις για το 0-2 στο 56’ αλλά δύο φορές ο Μαυρεδάκης “έπιασε αέρα” δίνοντας την ευκαιρία στον Ασημίνα να απομακρύνει.

Στο 80′ ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ έφτασε κοντά στην ισοφάριση όταν ο Κορωνάκης απέκρουσε το σουτ του Τρίτση και στη συνέχεια ο Παπασηφάκης από κοντά πλάσαρε άουτ.

Στο 90+1′ ο Ν. Μαυρεδάκης απώλεσε σημαντική ευκαιρία από κοντά για να “τελειώσει” το παιχνίδι.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Σινιοράκης – Αναστασάκης

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Μανόλης Μπασιάς): Νικοάρα, Ασημίνας (78′ Μητρόπουλος), Κορκίδης, Σκαράκης, Φιωτοδημητράκης, Μπουρδάκης (64′ Νικολακάκης), Αθανασάκης, Τρίτσης (85′ Χανταμπάκης), Φουσά (64′ Αρτίν), Ζανάι (78′ Κιουρτσίδης), Παπασηφάκης.

Γρανίτης (Σταμάτης Φλεμετάκης): Κορωνάκης, Μαλανδράκης, Στρατουδάκης, Κελάκης, Καβράκης (78′ λ.τρ. Κουτουλάκης), Δοντσίδης, Κολομπάκης, Τσιριβάκος, Παπαδημητρίου (90+3′ Κελαϊδής), Δ. Μαυρεδάκης (90+3′ Μπαδιεριτάκης), Κοκάκης (78′ Ν. Μαυρεδάκης).