Γκολ και θέαμα στο Γάζι, Αλμυρός – ΠΟΑ 4-3

Γ' Εθνική 6 Ιουνίου 2021, 19:18

Διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο Γάζι με επτά γκολ, δύο ακυρωθέντα κι ένα δοκάρι. Χατ τρικ πέτυχε ο Καϊμακαμούδης που αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του ομίλου (μαζί με τον Κόλα).

Αδιάφορες βαθμολογικά και οι δύο ομάδες, κάτι που οδήγησε σε ένα “ανοιχτό” και ελεύθερο παιχνίδι με πολλά γκολ, ανατροπές και θέαμα. Η εικόνα του αγώνα στο Γάζι:

1′ ΓΚΟΛ 0-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στα 40 δευτερόλεπτα με τον Καϊμακαμούδη να “εκτελεί” με δυνατό αριστερό σουτ εντός περιοχής έπειτα από πάσα του Πατινιώτη.

11′ ΓΚΟΛ 1-1. Ισοφάρισε γρήγορα ο Αλμυρός όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά και απόκρουση του Γιαγκιόζη, ο Δαμιανάκης από κοντά με προβολή έκανε το 1-1.

15′ Ο Κέλι από τον Γιαγκιόζη, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

23′ Ο Αζίζι μπήκε στην περιοχή από αριστερά και γύρισε τη μπάλα σε σχεδόν κενή εστία με τον Κουράκη να μην καταφέρνει να σκοράρει.

31′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο ΠΟΑ ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα με σκόρερ και πάλι με τον Φώτη Καϊμακαμούδη. Ο Κερμενίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Καϊμακαμούδης στην “καρδιά” της περιοχής πέτυχε -με κεφαλιά- το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

45+2′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Κουράκης ισοφάρισε με ωραίο σουτ στις καθυστερήσεις και ο ΠΟΑ διαμαρτυρήθηκε για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.

47′ ΔΟΚΑΡΙ. Τρομερό σουτ του Πιερτζιάκομι η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι.

56′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Ο ΠΟΑ σκόραρε, αλλά το τέρμα του Κερμενίδη ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται στον διαιτητή.

60′ ΓΚΟΛ 3-2. Ο Αλμυρός για πρώτη φορά στο παιχνίδι μπροστά στο σκορ με τον Ξενοκτιστάκη, ο οποίος σούταρε εύστοχα από το ύψος της μεγάλης της περιοχής.

63′ Μακρινό, αλλά άστοχο σουτ του Μέμμου.

66′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Ο Καϊμακαμούδης σκόραρε για τρίτη φορά στο παιχνίδι, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

70′ ΓΚΟΛ 4-2. Αζίζι ο σκόρερ με ατομική ενέργεια και σουτ. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για χέρι του Κουράκη στο ξεκίνημα της φάσης.

75′ ΓΚΟΛ 4-3. Ο Φώτης Καΐμακαμούδης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και με πλασέ (εντός περιοχής) πέτυχε χατ τρικ.

88′ Ένα εντυπωσιακό τέρμα προσπάθησε να πετύχει ο Καϊμακαμούδης με ανάποδο ψαλίδι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Τρίγκας (Χανίων)
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Μαυρεδάκης (Χανίων)
Παρατηρητής: Ιωαννίδης (Ηρακλείου)

Αλμυρός (Δημήτρης Βολονάκης): Χανιωτάκης, Γενιτσαρίδης, Δαμιανάκης, Γιαλούσης, Ξενοκτιστάκης, Αγαπάκης, Κέλι, Ζέεντορφ (63′ Τσαμάρες), Κουράκης, Πιερτζιάκομι, Αζίζι (89′ Απλαδάς).

ΠΟΑ (Αντώνης Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης (63′ Ι. Ρουμπάκης), Νάτος (83′ Λέλεκας), Σένκα, Χατζηανδρέου, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Βοργιάς (63′ Τσιρούδης), Μέμμος (83′ Παναγιωτάκης), Ξυλούρης (46′ Νικολί), Πατινιώτης, Αννιτσάκης.