Γκολ και θέαμα για πρώτο ημίχρονο για Αστέρα Χαλέπας – Αμιλλα | pics

Αστέρας Χαλέπας Αμιλλα | 3 Δεκεμβρίου 2022, 19:39

Γκολ και θέαμα προσέφεραν, ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο, Αστέρας Χαλέπας και Αμιλλα.

Οι δύο ομάδες προσέφεραν ένα γεμάτο με τέσσερα γκολ πρώτο 45λεπτο, έχοντας σκοράρει όλα τους τα γκολ, μέχρι το 34′ (2-2).

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 14′, μετά τη σέντρα του Χρόνη και το πλασέ του Μπαλάνου στην περιοχή.

Η Αμιλλα έβγαλε όμως αντίδραση και μάλιστα πολύ γρήγορα με δύο γκολ. Ισοφάρισε πρώτα στο 20′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δοντσίδη και έκανε την ολική ανατροπή στο 27′ με σουτ του Λεβεντάκη.

Το 2-2 πριν το ημίχρονο σημείωσε ο Λαμάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 34′.

Ηταν ο πρώτος βαθμός για την Αμιλλα στη Β’ κατηγορία, ο δε Αστέρας ανέβηκε στους 10 και βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας.

Διαιτητής: Μισαηλίδης Βοηθοί: Καντεράκη – Βεργεράκης

Αστέρας Χαλέπας (Νεκτάριος Νικολιουδάκης): Χριστόπουλος, Φατούσης, Λαγός, Τέσκος, Χρόνης (60′ Ανδρέου), Κατελανάκης Γ., Λαμάι, Καλλιάς, Μπαλάνος, Κατελανάκης Β., Βασιλειάδης (75′ Σελενίτσα)

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Βαρουξάκης, Ποντικάκης, Καρτάκης, Παρασκάκης, Ψαρουδάκης, Λεβεντάκης (77′ Χαμζάι), Σκόκος (85′ Ξεκουκουλωτάκης Σ.), Δημητρογιαννάκης, Κλάδος, Κατωτικίδης, Δοντσίδης