Γκολ και… έφυγε για εκκλησία ο Βεριβάκης!

Άμιλλα | 19 Φεβρουαρίου 2017, 16:25

Στο 60ο λεπτό σκόραρε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση της ομάδας του, της Αμιλλας, κόντρα στον Παγχανιακό και στο 65ο έγινε αλλαγή προκειμένου να... προλάβει τον γάμο του "κολλητού" του και συμπαίκτη του, Στέλιου Παλιουδάκη.

Ο λόγος για τον Νίκο Βεριβάκη, ο οποίος έφτασε τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα, χαρίζοντας το “τρίποντο” στην ομάδα του.

Σημειώνεται βέβαια ότι πριν την έναρξη του παιχνιδιού ο Βεριβάκης, αλλά και ο Ξενάκης είχαν ζητήσει από τον προπονητή τους, Μάκη Σωφρόνογλου, να τους αντικαταστήσει στις αρχές τους δευτέρου ημιχρόνου έτσι ώστε να προλάβουν τον γάμο του “κολλητού” τους φίλου. Το αποτέλεσμα στο ημίχρονο είναι 0-0, με τον Βεριβάκη να έχει, παρόλα αυτά, ένα οριζόντιο δοκάρι με σουτ γύρω στο 30ο λεπτό.

Ετσι φτάνουμε, λοιπόν, στο 60′ όπου ο Βεριβάκης υποδέχεται με ωραίο κοντρόλ την μπάλα και με ένα γυριστό, ωραίο σουτ κάνει το 1-0 για την ομάδα του Μοδίου Γερανίου. Μετά από αυτό το τέρμα, ζητάει από τον προπονητή του κατευθείαν να αντικατασταθεί, ενώ το τελικό σκορ το μαθαίνει αργότερα στην… εκκλησία! Το ίδιο έγινε βέβαια και με τον Ξενάκη, ο οποίος αντικαταστάθηκε λίγα λεπτά αργότερα.