Νίκη ο πρωτοπόρος Γρανίτης, σπουδαίο διπλό ο Πανακρωτηριακός

Α' ΕΠΣΧ 14 Ιανουαρίου 2023, 17:14

Εύκολη νίκη για τον Γρανίτη με 4-0 στα Νεροκούρου, κέρδισε τον Απόλλωνα ο Πανακρωτηριακός με 2-1 στα τελευταία λεπτά.

Oinolatris

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Γρανίτη απέναντι στον Ίκαρο, τον οποίο κέρδισε με σκορ 4-0 στα Νεροκούρου και συνέχισε με νίκη στο πρωτάθλημα.

Πολύ μεγάλη νίκη (2-1) πέτυχε ο Πανακρωτηριακός στα τελευταία λεπτά απέναντι στον Απόλλωνα, ο οποίος έπαιζε για παραπάνω από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Τους 30 βαθμούς στο πρωτάθλημα έφτασε ο Άρης Σούδας στο πρωτάθλημα ο οποίος επικράτησε εύκολα με 4-0 στην έδρα του Ιδομενέα.

Ο Θησέας παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο ματς, δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από το ματς απέναντι στην ΑΕ Κυδωνίας και ηττήθηκε με 1-3.

Στο Καστέλι η Θύελλα κέρδισε τον Μινώταυρο με 1-0 και επιβεβαίωσε την πολύ καλή περίοδο που διανύει στο πρωτάθλημα. Με τη νίκη αυτή, έφτασε τους 18 βαθμούς και ξέφυγε σημαντικά από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Σπάθα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, η οποία κέρδισε με 2-1 στην έδρα της, την Ιωνία 2000.

14η αγωνιστική
Σάββατο 14 Ιανουαρίου
Ιδομενέας-Αρης Σούδας 0-4
Ίκαρος Μ.-Γρανίτης 0-4
Απόλλων-Πανακρωτηριακός 1-2
Σπάθα-Ιωνία 2000 2-1
Θύελλα Κ.-Μινώταυρος 1-0
Θησέας-ΑΕ Κυδωνίας 1-3
Κυριακή 15 Ιανουαρίου
15:00 Δόξα Παχιανών-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ, στη Μοναχή Ελιά
15:00 Νέος Κισσαμικός-Παλαιόχωρα, στο Καστέλι

Βαθμολογία
1.Γρανίτης (14) 37 (35-5)
2.Νέος Κισσαμικός (12) 31 (26-9)
3.Αρης Σούδας (14) 30 (32-9)
4.Απόλλων (14) 28 (38-17)
5.ΑΕ Κυδωνίας (14) 27 (25-15)
6.Σπάθα (13) 19 (20-20)
7.Παλαιόχωρα (13) 18 (21-24)
-.Ικαρος Μουρνιών (13) 18 (21-25)
-.Μινώταυρος (13) 18 (18-19)
10.Θύελλα Καλαθενών (14) 15 (18-25)
11.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (12) 14 (15-21)
-.Ιωνία 2000 (14) 14 (25-30)
13.Πανακρωτηριακός (14) 11 (17-28)
14.Ιδομενέας (14) 7 (12-34)
—————————————————–
15.Δόξα Παχιανών (13) 6 (11-30)
16.Θησέας (14) 6 (14-38)
*Ο Πανακρωτηριακός έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς (ουσιαστικά -6β.)

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
15:00 Άρης Σούδας – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ, στη Σούδα
15:00 Γρανίτης – Ιδομενέας, στην Αγία Μαρίνα
15:00 Πανακρωτηριακός – Δόξα, στα Καθιανά
15:00 Μινώταυρος – Απόλλων, στις Μουρνιές
15:00 ΑΕ Κυδωνίας – Θύελλα Κ., στο Βαρύπετρο
15:00 Θησέας-ΑΕ Κυδωνίας, στη Μοναχή Ελιά
Κυριακή 22 Ιανουαρίου
15:00 Ιωνία 2000 – Ίκαρος Μ., στις Μουρνιές
15:00 Παλαιόχωρα – Σπάθα, στη Παλαιόχωρα
15:00 Θησέας – Ν. Κισσαμικός, στη Μοναχή Ελιά

Estrella
Oneirochora
Digital Print Shop
Group 24 Security
Crepaland Greece
Digenakis
Crepe Factory Chania

Rabona ad