Γενέθλια με νίκη ο Παναιτωλικός

Super League 1 4 Μαρτίου 2017, 20:39

Με 17-3 τελικές προσπάθειες και 6-1 κόρνερ υπέρ του Παναιτωλικού δεν πρέπει να προκαλεί έκπληξη η νίκη της ομάδας του Αγρινίου επί του Λεβαδειακού με 2-0.

planakis

Ο Παναιτωλικός έχει γενένθλια σε λίγες ημέρες (“κλείνει” 91 χρόνια) και το γιόρτασε με νίκη. Στο 76ο λεπτό ο Μαρκόφσκι δημιούργησε και ο Δημήτρης Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ.

Έξι λεπτά αργότερα (84′) ο Μαρκόφσκι από δημιουργός “ντύθηκε εκτελεστής” διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Άξιο αναφοράς ότι ο Λεβαδειακός είχε μόλις τρεις τελικές προσπάθειες στο παιχνίδι, ΟΛΕΣ εκτός εστίας!

Μετά το σημερινό ματς ο Παναιτωλικός έφτασε τους 26 βαθμούς κι απομακρύνθηκε αρκετά (+11) από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ οι Βοιωτοί παρέμειναν στην 14η θέση με 17 βαθμούς (μόλις δύο πάνω από τον Ηρακλή).

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Κουτρομάνος (73′ Κλέσιο), Ρότσα, Ροντρίγκες, Κούσας, Μάκος, Πάουλο, Ρέι, Λόπες (66′ Παπαδόπουλος), Μουνιός (46′ Ρόσα), Μαρκόφσκι.

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Νιάσε, Μαχαίρας, Βασιλείου, Σίλβα, Γιακουμάκης (85′ Λάτσι), Μεντί, Καλτσάς (88′ Ζεζίνιο), Ουόν, Καραχάλιος (47′ Βούρος), Μιλιάζες.