Φοβερό φινάλε στο Καυτανζόγλειο

Super League 1 23 Οκτωβρίου 2016, 18:03

Με τρία γκολ στα τελευταία λεπτά και τελικά νικητή τον Ατρόμητο έληξε η συναρπαστική και γεμάτο συγκινήσεις αναμέτρηση στο Καυτανζόγλειο.

Οι Περιστεριώτες, για την 8η αγωνιστική, νίκησαν 2-1 τον Ηρακλή που παραμένει η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη. Την ίδια ώρα ο Ατρόμητος συμπλήρωσε τέσσερα ματς χωρίς ήττα, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Όλα, ή τουλάχιστον τα περισσότερα στο Καυτανζόγλειο έγιναν από το 78’ και μετά. Τότε ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι (έντονα τα παράπονα των γηπεδούχων) για μαρκάρισμα του Ζιαμπάρη στον Στόιτσεφ και ένα λεπτό αργότερα ο Ουμπίντες εκτέλεσε εύστοχα για το 0-1. Όμως ο Ηρακλής δεν τα παράτησε και στο 84’ ισοφάρισε με τον Λουκίνα, αλλά πριν κοπάσουν τα πανηγύρια, ο Τόνσο, αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και αφού ντρίμπλαρε Χουάντερσον και Ρούσσο έγραψε το 1-2.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα του Ηρακλή στην έδρα του με το ίδιο μάλιστα σκορ.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο Στάδιο

Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης (Καρδίτσας), Δημήτριος Βεργέτης (Αρκαδίας)

4ος: Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιάννης Αμανατίδης): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Κούρος, Ρούσσος, Ιντζόγλου, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Λάμπρου (46′ Πασάς), Λουκίνας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ουμπίδες, Λημνιός (82′ Λημνιός), Βασιλείου (71′ Στόιτσεφ), Τόνσο, Δ. Παπαδόπουλος (74′ Λε Ταλέκ)

Γκολ: 84′ Λουκίνας / 79′ πεν. Ουμπίδες, 88′ Τόνσο

Κάρτες: 27′ Ρούσσος, 60′ Ζιαμπάρης, 68′ Πασάς, 78′ Χουάντερσον / 55′ Τόνσο, 73′ Δ. Παπαδόπουλος, 83′ Μπάγκα, 91′ Λαζαρίδης