Φινάλε με νίκη ο Απόλλων Σμύρνης

Super League 1 19 Μαΐου 2021, 19:42

Με νίκη ολοκλήρωσε την αγωνιστική περίοδο ο Απόλλων Σμύρνης, ο οποίος επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής των πλέι άουτ.

Το σκορ άνοιξε ο Μαρκ Φερνάντεθ με σουτ στο 31ο λεπτό έπειτα από γύρισμα του Ρώσση από αριστερά (1-0). Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ντάουντα με καρφωτή κεφαλιά στο 57ο λεπτό μετά από από εξαιρετική σέντρα του Χουχούμη επίσης από αριστερά.

Στα αξιοσημείωτα η φάση του 11ου λεπτού όταν ο Μπεντινέλι φάνηκε να ανατρέπεται από τον Κάστρο μέσα στην περιοχή. Ο Βάτσιος υπέδειξε πέναλτι, όμως μετά από υπόδειξη του VAR πήγε στο μόνιτορ και ανακάλεσε την απόφασή του.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας) – Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
VAR: Σιηδρόπουλος (Δωδεκανήσου)
AVAR: Μπαλτάς (Αχαΐας)
Παρατηρητής: Τάπραντζης (Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες: 89′ Πίρσμαν / 39′ Χουχούμης, 59′ Ντομίνγκες

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης (58′ Αθανασίου), Πίρσμαν, Πανουργιάς, Παντελάκης, Σάλιακας, Γροσδάνης (58′ Γροσδάνης), Κάστρο, Λώλης, Κριζμάν, Πήλιος (72′ Ελευθεριάδης), Παμλίδης.

Απόλλων Σμύρνης (Μάκης Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ρώσση (90+1′ Ρηγόπουλος), Ντομίνγκεθ, Χουχούμης, Λαγός, Μπεντινέλι (86′ Κιτόκο), Μπρούτσιτς, Φατιόν, Μαρκ Φερνάντεθ (72′ Βάρκας), Ντάουντα (86′ Ιωαννίδης).