Φιλικό… ξεμούδιασμα στον Ταυρωνίτη

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών Παλαιόχωρα | 7 Αυγούστου 2016, 14:39

Την ευκαιρία να…. ξεμουδιάσουν από την επίπονη προετοιμασία είχαν οι ποδοσφαιριστές του Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών και της Παλαιόχωρας το απόγευμα του Σαββάτου (06/08) στο γήπεδο Ταυρωνίτη.

Για την Παλαιόχωρα, που έχει υψηλές βλέψεις τη νέα αγωνιστική περίοδο, το πρώτο δείγμα ήταν θετικό και η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη επικράτησε 6-1, σημειώνοντας όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Από την άλλη για τον “νεοφώτιστο” Ποσειδώνα ο Δημήτρης Ανθούσης είχε την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο και χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες. Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν κυρίως οι ποδοσφαιριστές που αποτέλεσαν τον περσινό βασικό κορμό της ομάδας.

Ο Κουλούρης (3’ και 7’) άνοιξε τον “χορό” των γκολ, για να πάρουν τη “σκυτάλη” στη συνέχεια και να σκοράρουν επίσης από δύο φορές οι Ψαράκης (11’ και 14’) και Μανουσάκης (27’ και 31’). Ο Καβακόπουλος στο 59’ μείωσε για τον Ποσειδώνα.