Φιλικό «Χ» για ΑΕΛ και Ατρόμητο

Super League 1 2 Αυγούστου 2016, 21:52

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ και Ατρόμητος που αναμετρήθηκαν στη Λάρισα.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 15′ με δυνατό σουτ του Βαρέλα. Στο 21′, ο Ντεγκρά κράτησε το μηδέν σε προσπάθεια του Λε Ταλέκ που ήταν και η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ατρόμητου στο ματς.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, με την ΑΕΛ όμως να έχει και πάλι τον έλεγχο της αναμέτρησης. Στο 70′, ο Ατρόμητος κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε, έστω και από τα 11 βήματα. Ο Λημνιός κέρδισε το πέναλτι από τον Μασούρα και ο Παπαδόπουλος ευστόχησε κάνοντας το 1-1.

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μονιάκης, Χοτζάλι, Ουρτάδο, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Καρατάσιος

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης

Ατρόμητος Β ημιχρόνου: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης Ν.