Φιλική νίκη για ΟΦΙ (2-1) με Εργοτέλη

ΟΦΙ Εργοτέλης | 15 Σεπτεμβρίου 2021, 19:47

Φιλικά… χαμόγελα για τον ΟΦ Ιεράπετρας, που επικράτησε με 2-1 του Εργοτέλη στο "Βουζουνεράκειο", στο πλαίσιο προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη νέα σεζόν.

/Bella Pizza

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κασωτάκης αρνήθηκε την ισοφάριση στην εκτέλεση πέναλτι του Αζίζι.

Στο 52’ ο ΟΦΙ πήρε προβάδισμα με πλασέ του Χιμένεθ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, ενώ ο Εργοτέλης ισοφάρισε με πέναλτι του Κωστανάσιου στο 79’. Δύο λεπτά μετά από φάουλ του Ψάνη ο Τορίμπιο με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 2-1.

Οι φάσεις του αγώνα με βάση την ενημέρωση του ΟΦΙ ήταν οι εξής:
10′ Σουτ Ποζατζιδη άουτ.
15’ Σεντρα Ντιλορέντζο κεφάλια Χιμένεθ άουτ.
18’ Σουτ Μπουτσάκη έξω από την περιοχή λίγο έξω.
26’ Πλασέ Ποζατζιδη αποκρούει ο Μανουσάκης.
52’ ΓΚΟΛ: Φάουλ Χιντζίδη πλασέ του Χιμένεθ 1-0.
68’ Καλή επίθεση Κατάλντι, πάσα σε Μεσσίδορο , σουτ από καλή θέση η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
79’ ΓΚΟΛ: Με πέναλτι ο Κωστανάσιος κάνει το 1-1.
81’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Ψάνη κεφαλιά του Τορίμπιο 2-1.
83’ Σουτ του Αντερέγκεν απέκρουσε ο Τζελέπης.
90+1’ Ο Κασωτάκης αποκρούει το πέναλτι του Αζίζι.

ΟΦΙ (Στάϊκος Βεργέτης): Μανουσάκης (60’ Κασωτάκης), Κοντοές (53’ Κάρδαρης), Ντελορέντζι, Χιντζίδης, Ντιλορέντζο (60’ Κατάλλντι), Κόλν (46’ Αντερέγκε), Μεσσιδόρο (80′ Καλιτσουνάκης), Λεμονής, Μπενίτεθ (60’ Ψάνης), Τορίμπιο, Χιμένεθ (72΄ Γεωργόπουλος).

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος (60’ Τζελέπης), Μήτσο, Σαρρής (46’ Κόλα), Ποζατζίδης (60’ Αζίζι), Ντουμάνης (60’ Νικολακάκης), Σερβιλάκης (54’ Κατσούρι), Πέϊος (80’ Θεοδωράκης), Βουτσάς (70’ Δασκαλάκης), Μπουτσάκης (80’ Πακιουφάκης), Κωστανάσιος (80’ Σπυριδάκης), Κουατένγκ (46’ Νεράλ).