Φιλική ήττα (3-1) του ΑΟΑΝ στο Ατσαλένιο

ΕΠΣΗ | 26 Αυγούστου 2022, 20:56

Την ήττα με 3-1, παρότι προηγήθηκε, γνώρισε ο ΑΟΑΝ στο Ατσαλένιο από τον ΠΟΑ σε φιλικό προετοιμασίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20ό λεπτό με πλασέ του Μπαράτα προ της γραμμής έπειτα από αμυντική αδράνεια του ΠΟΑ. Το 0-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα του Ατσαλένιου να ανατρέπει την κατάσταση στο δεύτερο μέρος.

Στο 54ο λεπτό ο Κερμενίδης εκτέλεσε φάουλ, ο Λουμπάκης γύρισε τη μπάλα και ο Σφυρογιάννακης με πλασέ από κοντινή απόσταση ισοφάρισε (1-1). Λίγα λεπτά αργότερα (58′) ο Νάτος έβαλε μπροστά τον ΠΟΑ στο σκορ (2-1) με κοντινό σουτ. Όλα αυτά μετά από φάση διαρκείας και τριπλή απόκρουση σε ισάριθμα σουτ του Ρουμπάκη.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο φινάλε (87′) με πλασέ εντός περιοχής του Κοντού μετά από μεταβίβαση του Χατζηανδρέου. Ο ΑΟΑΝ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 78ο λεπτό, αλλά ο Δολαψάκης “σημάδεψε” το δοκάρι.