Ευρωπαϊκό Κ20: Στα ημιτελικά και η Γαλλία (pics)

Μπάσκετ 20 Ιουλίου 2017, 21:45

Με επιβλητικό τρόπο η Γαλλία προσπέρασε το εμπόδιο της Σερβίας (86-67) στα "Δύο Αοράκια" και εξασφάλισε τη συμμετοχή της στην ημιτελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ20.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 16-16, όμως με πρωταγωνιστή τον Νουά που είχε 14 πόντους η Γαλλία πήγε στ’ αποδυτήρια με το μικρότερο δυνατό προβάδισμα (33-32). Οι Σέρβοι με σερί 8-0 προηγήθηκαν 40-33 αλλά στη συνέχεια άρχισε η αντεπίθεση των Γάλλων, που ξέφυγαν για τα καλά στην τελευταία περίοδο φτάνοντας με εμφατικό τρόπο στη νίκη-πρόκριση.