Εύκολα ο ΠΑΟΚ, 2-0 την ΑΕΛ

Super League 1 2 Απριλίου 2017, 19:28

"Επαγγελματική" νίκη για τον ΠΑΟΚ επί της ΑΕΛ με 2-0. Κάνιας και Κίτσιου τα τέρματα του "δικέφαλου", που έφτασε τις έξι σερί εντός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα.

Νίκη χωρίς να ιδρώσει πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί της Λάρισας στην Τούμπα για την 26η αγωνιστική της Super League. Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για τους γηπεδούχους που είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις του 1ου μέρους.

37′ 1-0: Οι αμυντικοί της ΑΕΛ απομάκρυναν την μπάλα, αυτή στρώθηκε τον Κάνιας, ο οποίος με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ.

45′ ΔΟΚΑΡΙ: O Μάτος έκανε προσποίηση και σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι καθώς σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας.

87′ 2-0: Ο Κίτσιου έγινε κάτοχος μέσα στην περιοχή, μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας και με πλασέ νίκησε τον Ξενοδόχοφ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Ιωάννης Σίπκας (Πέλλας), Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου)
4ος διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Μπρκιτς, Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Λέοβατς, Κάνιας, Σάκχοφ, Μυστακίδης (80′ Κίτσιου), Μπίσεσβαρ, Πέδρο Ενρίκε (62′ Κίτσιου), Αθανασιάδης (55′ Κουλούρης).

ΑΕΛ (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Ξενοδόχοβ, Ρέντζας, Γκόλιας, Γιοβάνοβιτς (41′ Κόντορ), Ναβάρο (77′ Καπός), Φατιόν, Μασαλέσα, Αβραάμ (62′ Ικάουνιεκς), Ντέλετιτς, Βαρέλα, Ναζλίδης.