Εύκολα ο Λεβαδειακός την ΑΕ Καραϊσκάκης – Δύο γκολ ο Μιγκέλ

Super League 2 3 Μαρτίου 2021, 17:13

Υγιεινός περίπατος του Λεβαδειακού που συνέτριψε την ΑΕ Καραϊσκάκης με 4-0 στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου.

Ο Μιγκέλ Μπιανκόνι μετά το γκολ που σημείωσε την περασμένη αγωνιστική κόντρα Δόξα Δράμας πέτυχε άλλα δύο σήμερα. Ο πρώην παίκτης του Πλατανιά άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με κεφαλιά (1-0) και διπλασίασε τα τέρματά του κλείνοντας το σκορ στο 61′ με σουτ (4-0).

Λίγο νωρίτερα (49′) ο Μεχία είχε πετύχει με σουτ το 2-0 και στο 53ο λεπτό ο Δημόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 3-0.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Λιβαδειάς ανεβαίνει στους 23 βαθμούς παραμένοντας στο γκρουπ των πρωτοπόρων, ενώ η ομάδα της Άρτας παραμένει προτελευταία.

Κίτρινες κάρτες: Δημόπουλος, Μαρίνος / Γιαννιώτης, Κλιγγόπουλος

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου) – Καλύβας (Φθιώτιδας)
4ος διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής: Κυρίου (Αρκαδίας)

Λεβαδειακός (Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Τζημόπουλος, Δημόπουλος (62′ Τσάπρας), Πολέτο, Μεχία, Μαρίνος (74′ Θεοχάρης), Καραχάλιος (66′ Συμελίδης), Παναγιώτου, Μπιανκόνι (62′ Μυτίδης), Τζιώρας (74′ Ενομό).

ΑΕ Καραϊσκάκης (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας (81′ Κορέλας), Γιαννιώτης, Ρουμπανγκούκα (68′ Μπελεβώνης), Δεινόπαπας (46′ Δερμιτζάκης), Μαύρου (53′ Ναζίμ), Παπανίκου, Κόκας, Κλιγγόπουλος, Ρούνεϊ (46′ Δούμτσιος).