Εξαιρετικό ματς στην Ξάνθη αλλά χωρίς νικητή

Super League 1 16 Ιανουαρίου 2016, 21:57

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα σε Ξάνθη και Ατρόμητο, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2. Τρία από τα τέσσερα γκολ επιτεύχθηκαν στο β’ ημίχρονο.

Ο Ατρόμητος, με τις… δάφνες της πρόκρισης στους “8” του Κυπέλλου, μεσοβδόμαδα, σε βάρος του Πλατανιά, κατάφερε να προηγηθεί στο 34’ με τον Ουμπίντες, αλλά στο β’ μέρος, η Ξάνθη ισοφάρισε με τον Καπετάνο στο 57’.

Η… χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε όμως για πολύ αφού δύο λεπτά μετά, στο 59′ ο Λαζαρίδης πέτυχε το 1-2 για τους Περιστεριώτες, μέχρι τελικά στο 74’ ο Νιέτο να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

ΣΚΟΡΕΡ: 57′ Καπετάνος, 74′ Νιέτο – 34′ Ουμπίντες, 59′ Λαζαρίδης

ΔΟΚΑΡΙ: 75′ Λουσέρο