Εξ αναβολής δράση σε Α’ και Β’ κατηγορία

Α' ΕΠΣΧ 11 Ιανουαρίου 2023, 10:35

Τρία εξ αναβολής παιχνίδια θα γίνουν την Τετάρτη σε Α' και Β' κατηγορία.

Oinolatris

Για την Α’, ο Νέος Κισσαμικός φιλοξενείται από τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ και έχει την ευκαιρία εφόσον επικρατήσει, να πλησιάσει τον πρωτοπόρο Γρανίτη στο -3 με παιχνίδι λιγότερο. Οι δε γηπεδούχοι από την πλευρά τους μπορούν και εκείνοι με νίκη να ανέβουν ακόμα πιο ψηλά και πιο συγκεκριμένα μία ανάσα από την 6η θέση, στην οποία “συγκατοικούν” Παλαιόχωρα, Ικαρος και Μινώταυρος.

Στη Β’, οι Νέοι Μινωταύρου που μπήκαν εξαιρετικά και στο 2023, θέλουν να συνεχίσουν την εξαιρετική πορεία που έχουν χτίσει από το πρώτο μισό της σεζόν. Εμπόδιο ο Τιτάν στο Νιο Χωριό που αναζητά με τη σειρά του την πρώτη νίκη.

Στο Μόδι, ο Ηφαιστος με φόρα από το Κολυμπάρι, θέλει να ντουμπλάρει τις επιτυχίες του στο νέο έτος και να πλησιάσει ακόμα πιο κοντά τους πρωτοπόρους, Ποσειδώνα και Ηρακλή. Η Αμιλλα ψάχνει από την άλλη το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για να ξεφύγει ακόμα περισσότερο από την ουρά.

Αναλυτικά:

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου
Α’ Κατηγορία – 4η αγωνιστική (εξ αναβολής)
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Νέος Κισσαμικός στους Αγ. Αποστόλους

Βαθμολογία
1.Γρανίτης (13) 34 (31-5)
2.Νέος Κισσαμικός (11) 28 (22-8)
-.Απόλλων (13) 28 (37-15)
4.Αρης Σούδας (13) 27 (28-9)
5.ΑΕ Κυδωνίας (13) 24 (22-14)
6.Παλαιόχωρα (13) 18 (21-24)
-.Ικαρος Μουρνιών (12) 18 (21-21)
-. Μινώταυρος (12) 18 (18-18)
9. Σπάθα (12) 16 (18-19)
10.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (11) 14 (14-17)
-.Ιωνία 2000 (13) 14 (24-28)
12.Θύελλα Καλαθενών (13) 12 (17-25)
13. Πανακρωτηριακός (13) 8 (15-27)
14. Ιδομενέας (13) 7 (12-30)
—————————————————–
15. Δόξα Παχιανών (13) 6 (11-30)
16. Θησέας (13) 6 (13-35)

*Ο Πανακρωτηριακός έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς (ουσιαστικά -6β.)

Η επόμενη αγωνιστική (14η)
Σάββατο 14 Ιανουαρίου
15:00 Ιδομενέας – Άρης Σούδας, στο Γαλατά
15:00 Ίκαρος Μ. – Γρανίτης, στα Νεροκούρου
15:00 Απόλλων – Πανακρωτηριακός, στη Σούδα
15:00 Σπάθα – Ιωνία 2000, στο Κολυμβάρι
15:00 Θύελλα Κ. – Μινώταυρος, στο Καστέλι
15:00 Θησέας – ΑΕ Κυδωνίας, στη Μοναχή Ελιά
Κυριακή 15 Ιανουαρίου
15:00 Δόξα Παχιανών – Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ, στη Μοναχή Ελιά
15:00 Νέος Κισσαμικός – Παλαιόχωρα, στο Καστέλι

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου
Β’ Κατηγορία – 8η αγωνιστική (εξ αναβολής)
15:00 Τιτάν-Νέοι Μινωταύρου στο Νιο Χωριό
15:00 Αμιλλα-Ηφαιστος στο Μόδι

Βαθμολογία
1. Ποσειδών Τσικαλαριών (10) 28 (28-5)
2. Ηρακλής Νεροκούρου (10) 27 (40-11)
—————————————————
3.Κρ. Αστέρας (10) 22 (26-12)
4. Ηφαιστος (9) 21 (32-15)
5.Νέοι Μινωταύρου (9) 18 (27-17)
6.Α.Π. Σούδας (10) 16 (14-18)
-.Νέος Σαμψών 16 (23-16)
8.Ασπίδα (10) 15 (22-19)
9.Αστέρας Χαλέπας (9) 14 (20-19)
10.Ροδωπού (10) 7 (11-31)
-.Χάλης (9) 7 (15-35)
12.Αμιλλα (9) 5 (9-21)
13.Τιτάν (9) 1 (2-26)
——————————————
14.ΕΘΚ (10) 1 (7-31)

Η επόμενη αγωνιστική (11η):
Σάββατο 14 Ιανουαρίου
15:00 Νέος Σαμψών – Ροδωπού, στο Νιό Χωριό
15:00 Χάλης – Ασπίδα, στο Βαρύπετρο
Κυριακή 15 Ιανουαρίου
10:30 Κρητικός Αστέρας – ΕΘΚ, στη Μοναχή Ελιά
11:00 Άμιλλα – Τιτάν, στο Μόδι
15:00 Α.Π. Σούδας – Αστέρας Χαλέπας, στη Σούδα
15:00 Ηρακλής Νερ. – Νέοι Μινωταύρου, στα Νεροκούρου
18:00 Ηφαιστος – Ποσειδών Τσικαλαριών, στα Νεροκούρου

Estrella
Oneirochora
Digital Print Shop
Group 24 Security
Crepaland Greece
Digenakis
Crepe Factory Chania

Rabona ad