Έστω και δύσκολα διατήρησε το “κάστρο” της απόρθητο!

Θύελλα Καλαθ. Άπτερα | 1 Φεβρουαρίου 2016, 2:14

Απόρθητο… κάστρο παραμένει για τη Θύελλα το Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου, αν και τα Άπτερα απείλησαν με απώλεια βαθμών την εκπληκτική φέτος ομάδα των Καλάθενων, που συνεχίζει να κάνει όνειρα ανόδου.

Οι παίκτες του Θοδωρή Μπατιστάκη ωστόσο με ανατροπή στο σκορ κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη με 2-1, η οποία ήταν η 10η σε ισάριθμα ματς στο Καστέλι.

Τα Άπτερα έβαλαν… δύσκολα στους γηπεδούχους και προηγήθηκαν στην αρχή του β’ ημιχρόνου (46’), με τον Λαβράνο να εκμεταλλεύεται την μπαλιά του Π. Τσικουδάκη.

Ο Λουβιτάκης στο 75’ ισοφάρισε σε 1-1 (σε φάση όπου οι φιλοξενούμενοι υποστηρίζουν ότι είχε σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ ο α’ βοηθός Βερυκάκης και είχαν σταματήσει οι αμυντικοί) και ο Ν. Ρενιέρης “σήκωσε στο πόδι” το Δημ. Στ. Κισσάμου με εκτέλεση φάουλ στο 87’. Ένα λεπτό αργότερα ο Χαριτάκης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη, αλλά δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος.

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης
Βοηθοί: Βερυκάκης-Στ. Αποστολάκης

Θύελλα Καλάθενων (Θοδωρής Μπατιστάκης): Γρανάς, Μαρακάκης (60’ Μπεντής), Σκουνάκης, Ουρούκου, Δημανόπουλος (70’ λ.τρ. Αρ. Ρενιέρης), Σημαντηράκης, Κουφογιαννάκης, Β. Ρενιέρης (65’ Βεστάκης), Ν. Ρενιέρης, Λουβιτάκης, Χαριτάκης.

Α.Σ. Απτέρων (Δημήτρης Φούρλας): Ναλμπαντίδης, Λαβράνος, Χαραλαμπάκης, Σπανουδάκης (70’ Κάτσης), Χατζηδάκης, Δ. Κοκοτσάκης, Μαρινάκης, Μαυρογέννης, Παπαδάκης, Αδαμίδης, Π. Τσικουδάκης.

Bio Green 300x250